Strona główna » O firmie Exertherm

O firmie Exertherm

Exertherm – monitoring termiczny rozdzielni wydłuża czas bezawaryjnej pracy!!!!

Exertherm jest światowym liderem technologii monitoringu termicznego infrastruktury systemów elektrycznych oraz systemów diagnostyki predykcyjnej. Kluczowym elementem systemu jest czujnik IR, przeznaczony do ciągłego monitorowania temperatury krytycznych elementów obwodów elektrycznych 24h/7 w czasie rzeczywistym IR.06-EM.SC. Dzięki zastosowaniu technologii opartej na zjawisku podczerwieni możliwa jest zdalna obserwacja zmian temperatury w miejscach krytycznych. Czujnik IR.06-EM.SC bezdotykowo mierzy zmiany temperatury ΔT w odniesieniu do temperatury otoczenia. Opracowana przez Exertherm technologia pomiaru eliminuje wpływ czynników zewnętrznych, w tym również zmian w sąsiednich częściach rozdzielnicy.

Nowością w ofercie Exertherm jest „Exertherm MCC 24/7 Thermal Monitoring Solution”. Jest to unikalna, oszczędna metoda pomiaru, dedykowana do rozdzielnic typu MCC. Łatwe do zamontowania w szufladzie rozwiązanie umożliwia ciągły monitoring termiczny złączy ulokowanych w tylnej, trudno dostępnej części szuflady. Przystosowana specjalne do stosowania w rozdzielnicach MCC, chroniona patentem technika pomiaru, skutecznie wykrywa najczęściej spotykane przyczyny wyłączeń awaryjnych.

Sygnalizacja przekroczenia temperatury realizowana jest w dwóch etapach. Przy przekroczeniu poziomu pierwszego generowany jest sygnał ostrzegawczy, a przekroczenie poziomu krytycznego powoduje załączenie alarmu.

Informacje o poziomie temperatur mogą być dostępne:

  • Lokalnie – wizualizowane za pomocą wskaźników LED zlokalizowanych na elewacji szuflady
  • Zdalnie – za pośrednictwem styków beznapięciowych modułu lub przez Modbus 485.Przeczytaj poprzedni wpis:
Abaco IP40

Abaco F IP40 - montaż podtynkowy Własności Druga klasa izolacji Stopień ochrony IP40 1-2-3 rzędy / od 2 do 39...

Zamknij