Strona główna » Systemy sterowania – profesjonalizm i doświadczenie!

Systemy sterowania – profesjonalizm i doświadczenie!

Firma AB-Micro Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, realizacją, integracją i serwisem systemów automatyki przemysłowej już od ponad 20 lat. Z doświadczenia i specjalistycznej wiedzy zdobytej poprzez kompleksową realizację licznych systemów w różnych branżach przemysłu korzystają obecnie młodzi inżynierowie Działu Wdrożeń naszej firmy.

OPOLE

Wykonywane przez AB-Micro aplikacje obejmują wiele stopni zaawansowania, od prostych zadań związanych z pomiarem, transmisją i wizualizacją danych, poprzez sterowanie procesami produkcyjnymi i technologicznymi, aż do zaawansowanych aplikacji opartych o rozwiązania redundantne. Oferujemy także dostawę i budowę wielkoformatowych ścian graficznych opartych na technologii i urządzeniach firmy BARCO, którą reprezentujemy w Polsce jako Generalny Dystrybutor.

Nasze doświadczenie we wdrożeniach systemów automatycznego sterowania i telemetrii w wielu gałęziach przemysłu pozwala dopasować naszą ofertę do indywidualnych potrzeb Klientów. Naszym celem jest dostarczenie Klientom funkcjonalnych rozwiązań technicznych na najwyższym poziomie wykonania, zapewniających wieloletnie okresy bezawaryjnej pracy.

Pomimo wieloletniej praktyki każde zadanie projektowe i aplikacyjne traktujemy jak nowe wyzwanie, rozszerzające bogaty już zasób praktycznej wiedzy inżynierskiej i pozwalające na stałe podnoszenie jakości oferowanych usług.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług.

Wykonawstwo generalne i podwykonawstwo
W dziedzinie wdrażania systemów sterowania i telemetrii firma AB-Micro Sp. z o.o. występuje zarówno jako generalny wykonawca oraz jako podwykonawca firm zajmujących się kompleksową realizacją inwestycji. W roli generalnego wykonawcy zajmujemy się projektowaniem, kompletacją i dostawami, pracami instalacyjno-montażowymi, wykonaniem oprogramowania aplikacyjnego, etapowym i całościowym uruchomieniem systemu, wykonaniem dokumentacji powykonawczej, serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym, szkoleniami użytkowników systemu.

w-studni

Jako podwykonawca firma AB-Micro dostarcza gotowe komponenty systemu automatycznego sterowania lub telemetrii zaprogramowane, zmontowane i uruchomione według określonych założeń projektowych otrzymanych od Zamawiającego. Zależnie od potrzeb prowadzone są szkolenia z zakresu dostarczonych elementów systemu.

komp

Aplikacje pomiarowe, transmisja danych, sterowanie procesami przemysłowymi,
wizualizacja procesów, archiwizacja danych, raportowanie

W ciągu wielu lat działalności w dziedzinie projektowania i integracji systemów automatyki firma AB-Micro Sp. z o.o. zrealizowała szereg aplikacji telemetrii i sterowania procesami przemysłowymi różnych branż. Posiadamy doświadczenie w realizacji systemów z następujących dziedzin:

Aplikacje pomiarowe i transmisja danych
Projektowanie i wykonawstwo systemów pomiarowych i transmisji danych z użyciem mediów przewodowych (np. urządzenia firm Hirschmann, MOXA) i technologii mobilnych GSM/GPRS/GPS z wykorzystaniem urządzeń firmy Inventia.

janek

Sterowanie procesami przemysłowymi
Wykonawstwo i wdrożenia systemów sterowania dla różnych gałęzi przemysłu w architekturze scentralizowanej oraz rozproszonej. W przypadku bardziej wymagających procesów stosujemy systemy redundantne.

W ramach wdrożeń oferujemy:

  • programowanie urządzeń sterujących i sterowników PLC,
  • dostawę i montaż komponentów automatyki oraz elektryki sterowniczej,
  • rozruch układów sterowania liniami technologicznymi,
  • szkolenia obsługi systemu z zakresu przeprowadzonych wdrożeń, zastosowanych technologii i konserwacji systemu.

fanuci

Systemy sterowania wykonywane są w oparciu o sprzęt takich firm jak: Siemens, General Electric, Schneider Electric i innych. W przypadkach szczególnych dostosowujemy swoje usługi do indywidualnych wymagań Klienta.

ekobet_ekran

Wizualizacja procesów, archiwizacja danych, raportowanie
Oferujemy wykonawstwo systemów szeroko rozumianej wizualizacji procesów. Wizualizacje typu SCADA budujemy wykorzystując oprogramowanie Movicon firmy Progea, Proficy iFIX firmy General Electric oraz WinCC firmy Siemens. Archiwizację danych opieramy na relacyjnych bazach danych oraz na przemysłowym archiwizatorze danych Profic Historian firmy General Electric. Wykonujemy także aplikacje przeznaczone do analizy danych pomiarowych i raportowania w technologii WWW w oparciu o oprogramowanie Proficy Portal firmy General Electric.

Wielkoformatowa wizualizacja, ściany graficzne BARCO
Rozszerzeniem podstawowego zakresu działalności w dziedzinie wizualizacji i nadzoru systemów jest wielkoformatowa prezentacja danych oparta na ścianach graficznych firmy BARCO. Oferujemy konsultacje, projekt, dostawę, budowę i uruchomienie ścian graficznych w technologiach tylnej projekcji oraz LED.

Usługi serwisowe
Każda aplikacja wykonana przez AB-Micro Sp. z o.o. jest objęta okresem gwarancyjnym. Aplikacje przemysłowe przeznaczone są do wieloletniej pracy, wykraczającej poza standardowe okresy gwarancji. Aby zapewnić poprawną i wolną od awarii pracę wdrożonych przez nas systemów sterowania, oferujemy umowy serwisowe obejmujące bieżącą konserwację aplikacji, diagnostykę systemu i dostosowywanie aplikacji do zmieniających się potrzeb Klienta.

Certyfikowana jakość
Świadczone przez nas usługi objęte są certyfikowanym Systemem Zarządzania Jakością ISO 9001:2015.

 

Więcej informacji:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dział Wdrożeń

Dyrektor Pionu Automatyki Przemysław Macias GSM: +48 538 237 832 przemyslaw.macias@abmicro.pl Kierownik Działu Wdrożeń Marcin Cichorowski GSM: +48 606 437...

Zamknij