Strona główna » Aktualności » Wyłączniki różnicowoprądowe typu F

Wyłączniki różnicowoprądowe typu F

GE Industrial Solutions oferuje nową serię wyłączników różnicowoprądowych o nazwie FPF.

Są to specjalistyczne aparaty typu F (EN 62423) reagujące na przebiegi prądów upływnościowych sinusoidalne zmiennych oraz pulsujących ze składową stałą. Co więcej, ich dużą zaletą w porównaniu do wyłączników typu A / Ai jest zdolność wykrywania prądów różnicowych o częstotliwości do wartości 1000 Hz. Wyłączniki typu FPF zostały opracowane w celu zapewnienia ochrony przed porażeniem przy stosowaniu jednofazowych przemienników częstotliwości w sieci prądu przemiennego. Falowniki generują prądy upływnościowe o mieszanej częstotliwości, a także składowe stałoprądowe i powinny być odpowiednio zabezpieczane.

Oferta FPF obejmuje wyłączniki na prądy znamionowe od 25 do 80A oraz prądy różnicowe 30 mA dla wykonania 2P i 4P. Aparaty te charakteryzują się dużą wytrzymałością na prądy udarowe do 3000A (8/20m/s) oraz podwyższoną obciążalnością zwarciową do 10kA (przy dobezpieczeniu).

Z przodu wyłącznika znajduje się optyczna sygnalizacja wyzwolenia na skutek zakłócenia. Zaciski podłączeniowe w wersji bezpiecznej mogą pomieścić przewody o przekroju do 50 mm2, a moment dociskowy 4,5 Nm gwarantuje stabilność podłączenia na długi okres. Podłączenia szynowe w wykonaniu kołkowym i widełkowym można realizować od góry lub dołu wyłącznika. Akcesoria dodatkowe typu styki pomocnicze oraz wyzwalacze można montować po prawej stronie wyłączników.

  • Uniwersalna ochrona prądu upływu (typ F)
  • Znamionowe prądy: 25-80A
  • Wykonania 2 i 4 bieguny / moduły
  • Prąd różnicowy: 30mA
  • Wysoka odporność na prądy udarowe > 3kA
  • Temperatura pracy (C): -25 do 40
  • Deklaracja CE

Seria FP typ F

Zalety wyłączników różnicowoprądowych typu F

Wyłączniki różnicowoprądowe typu F to kolejny typ w rodzine RCCB : AC, A, B w wykonaniach: bezzwłocznym, krótkozwłocznym i selektywnym.

Oferuja ten sam zakres ochrony i funkcjonalności, co różnicówki typu A / Ai. Oznacza to, że reagują na sinusoidalne prądy AC oraz prądy pulsujące DC.

Poza tym są w stanie wykryć prądy upływu mieszane częstotliwości do 1000 Hz. Wyłączniki różnicowoprądowe typu F zostały opracowane w celu zapewnienia ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym przy stosowaniu jednofazowych przemienników częstotliwości w sieci prądu przemiennego.

Stosowanie tego typu urządzeń generuje prądy różnicowe o mieszanym charakterze częstotliwościowym, a także składowe stałoprądowe, co jest naturalnym efektem pracy przemienników częstotliwości.
Więcej w Aktualności, GE PC
Nowy EPLAN Smart Wiring 2.7

Okablowanie szaf sterowniczych jest kosztownym, manualnym procesem, zwykle wykonywanym przez specjalistów o wysokich kwalifikacjach, w oparciu o dokumentację w formie schematów....

Zamknij