Strona główna » ABB » Technologie ABB pomagają zadbać o komfort w Domu Ronalda McDonalda

Technologie ABB pomagają zadbać o komfort w Domu Ronalda McDonalda

Nowy Dom Ronalda McDonalda w Warszawie to ostoja dla rodzin małych pacjentów, którzy wymagają długotrwałej hospitalizacji. Technologie ABB pomagają zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo.

Długotrwała hospitalizacja dziecka zawsze jest czymś trudnym dla jego rodziny. Pobyt na oddziałach onkologicznych, neonatologicznych czy kardiologicznych nierzadko trwa nawet miesiącami, a bliskość członków rodziny jest nieoceniona dla poprawy stanu małego pacjenta. Kierując się misją „Aby rodzina mogła być razem”, Fundacja Ronalda McDonalda od lat pomaga więc w takich sytuacjach. Jednym z jej najważniejszych projektów Fundacji są Domy Ronalda McDonalda, które – zlokalizowane w sąsiedztwie placówek medycznych – dają chorym dzieciom namiastkę normalnego życia.

Obecna w Polsce od 2002 roku Fundacja prowadzi w naszym kraju dwa takie Domy: w Krakowie oraz (od czerwca 2021 roku) w Warszawie. Oba świadczą usługi nieodpłatnie, przez cały rok. Zlokalizowany przy stołecznym Szpitalu Pediatrycznym WUM Dom Ronalda McDonalda to 3-kondygnacyjny budynek, w którym stworzono 25 komfortowo urządzonych pokoi z łazienkami, a także kuchnię, pokój dzienny, miejsca spotkań, pralnię i strefę o funkcjach przedszkolnych.

– Chore dziecko potrzebuje wsparcia wypoczętych rodziców. Staraliśmy się zagwarantować im komfortowe i bezpieczne zakwaterowanie. Przy wejściu do Domu znajduje się więc intuicyjny system wideodomofonowy ABB Welcome, który pomaga weryfikować tożsamości gości, a w pokojach użytkownicy korzystają ze specjalistycznego osprzętu elektroinstalacyjnego – mówi Tomasz Zieliński z biznesu Elektryfikacji ABB w Polsce.

Eksperci ABB dobrali włączniki oświetlenia, które wykazują właściwości przeciwbakteryjne, niszcząc na ich powierzchni ok. 99 proc. drobnoustrojów, co w strefach użytkowanych przez wiele osób pomaga zmniejszyć ryzyko rozprzestrzenienia się infekcji. Aby dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo lokatorów, w łazienkach zainstalowano system przyzywowy, który w nagłych przypadkach pozwala wysłać do personelu sygnał alarmowy. Pokoje zostały również wyposażone w gniazdka elektryczne z wejściami USB, ułatwiającymi ładowanie urządzeń przenośnych, a także bezprzewodowe, ścienne radia. O bezpieczne i bezawaryjne zasilanie w warszawskim Domu Ronalda McDonalda dba natomiast rozdzielnica niskiego napięcia ABB.

– Najbliższym chorego dziecka chcemy zapewnić komfortowy pobyt w naszych domach. A ten komfort zaczyna się już na poziomie podstawowych bodźców, takich jak ciepło, cisza czy prostota korzystania z urządzeń. Zależało nam więc m.in. na intuicyjnym, wygodnym osprzęcie, którego wytrzymałość obliczona jest na długie lata i tysiące rąk, które będą z niego korzystać – mówi Katarzyna Rodziewicz, do niedawna Nowakowska, Prezes Zarządu Fundacji Ronalda McDonalda.

Na całym świecie działa prawie 400 Domów Ronalda McDonalda. W najbliższych latach Fundacja planuje budowę trzeciej takiej placówki w Polsce, tym razem w Gdańsku.
Więcej w ABB, Aktualności
AB-MICRO wraz z RSA Cosmos dostarczy wyposażenie dla Planetarium Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

W środę 8 września 2021 roku w Morskim Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha odbyło się uroczyste podpisanie umowy na...

Zamknij