Strona główna » Aktualności » Centrum operacyjne – właściwa perspektywa dla zarządzania obrazem i danymi w przyszłości

Centrum operacyjne – właściwa perspektywa dla zarządzania obrazem i danymi w przyszłości

W 1800 roku naszą planetę zamieszkiwał 1 miliard ludzi, z czego 3% na obszarach miejskich. Dziś, zaledwie 200 lat później, jest nas 7 miliardów. Połowa to mieszkańcy miast. Oczywistym jest, że taki gwałtowny wzrost liczby ludności ma swoje konsekwencje dla infrastruktury. Jedynym sposobem, aby poradzić sobie z tymi wyzwaniami, jest budowanie inteligentnych systemów.

Barco podstawą inteligentnej przyszłości

Jednym z kluczy do inteligentnych systemów jest informacja. Im więcej dostępnych danych, tym bardziej precyzyjny osiągamy wynik. Łączenie baz danych i informacji od wielu różnych służb ułatwia zrozumienie zaistniałych sytuacji.

Gromadzenie danych, dystrybucja i kontrola zyskują coraz większe znaczenie. Barco, jako wiodący dostawca rozwiązań sieciowej wizualizacji i dystrybucji, sprawia, że kontrola bezpieczeństwa w miastach może być łatwiejsza. Od zarządzania ruchem, poprzez bezpieczeństwo i telekomunikację aż do narzędzi i systemów koniecznych przy sterowaniu procesami – Barco zapewnia niezbędne fundamenty pod niezawodny system wizualizacji w centrach operacyjnych.


Właściwa ocena sytuacji dzięki sprawnemu zarządzaniu i przesyłaniu danych

Sieciowy system wizualizacji BARCO zajmuje się przekazywaniem informacji w czasie rzeczywistym. Każda ilość danych może być przesyłana z dowolnego miejsca, niezależnie od odległości, i  wyświetlona na wielkoformatowym ekranie w centrum operacyjnym. Ogromna elastyczność systemu pozwala na udostępnianie informacji do wydzielonych sieci, np. policja i szpitale mogą widzieć te same dane w sposób bezpieczny. To zachęca różne służby i  administrację publiczną do współpracy w jednym ogólnym inteligentnym systemie.

Porozmawiaj z nami o potrzebach Twojego Centrum Operacyjnego.

Pobierz katalog „Control room video walls”.

Znajdź idealną ścianę graficzną dostosowaną do Twoich potrzeb w kilku prostych krokach.
Więcej w Aktualności, Barco
Eplan partnerem Siemens PLM: interfejs między platformami EPLAN i Teamcenter
Eplan partnerem Siemens PLM: interfejs między platformami EPLAN i Teamcenter

Od połowy kwietnia Eplan jest oficjalnym partnerem firmy Siemens PLM. Celem współpracy jest stworzenie interfejsu między dwoma wiodących na rynku...

Zamknij