Strona główna » Aktualności » Eplan partnerem Siemens PLM: interfejs między platformami EPLAN i Teamcenter

Eplan partnerem Siemens PLM: interfejs między platformami EPLAN i Teamcenter

Od połowy kwietnia Eplan jest oficjalnym partnerem firmy Siemens PLM. Celem współpracy jest stworzenie interfejsu między dwoma wiodących na rynku systemami – EPLAN i Teamcenter. Integracja ta zamyka lukę w procesie PLM, gdyż dane konfiguracyjne dla platformy EPLAN mogą być teraz przetwarzane w Teamcenter, a firmy z różnych branż mogą teraz korzystać ze spójnego procesu tworzenia produktu. „Integracja z Teamcenter otwiera przed nami nowe możliwości na stale rosnącym rynku rozwiązań PLM”, twierdzi Maximilian Brandl, prezes zarządu Eplan.

Eplan jest teraz oficjalnym partnerem Siemens PLM. W ramach współpracy nawiązanej w połowie kwietnia, firmy zapewniają integrację platformy EPLAN w środowisku PLM Teamcenter. Maximilian Brandl, prezes zarządu Eplan jest zadowolony z zainicjowanej kooperacji: „Rozpoczęcie programu partnerskiego między Eplan i Siemens PLM Software niesie korzyści dla obu firm. Integracja platformy EPLAN w Teamcenter otwiera przed nami nowe drzwi na stale rosnącym rynku rozwiązań PLM. Także nasi wspólni klienci wiele zyskują na spójności oprogramowania.”

Urban August, wiceprezes i dyrektor zarządzający Siemens PLM Software GmbH, również widzi wiele korzyści dla swoich klientów: „Integracja EPLAN z Teamcenter ułatwia klientom kooperację i pozwala na użycie systemu Teamcenter jako spójnej platformy wszystkim inżynierom zaangażowanym w cykl życia produktu.”

Połączenie różnych systemów

Projekt elektryczny jest ważnym elementem procesu tworzenia nowego produktu. Firma Eplan opracowała uniwersalny moduł pozwalający na integrację platformy EPLAN do systemów PLM. Dołączona do niego funkcja integracji z Teamcenter pozwala na włączenie części elektrycznej do cyfrowego modelu produktu. Dzięki temu firmy zyskują kompleksowe narzędzie umożliwiające sprawne zarządzanie cyklem życia produktu.

Zwiększona niezawodność procesu

Zintegrowana metoda pracy zwiększa spójność danych nie tylko w procesie rozbudowy produktu, ale także w całym jego cyklu życia. Ze względu na kompleksowe i spójne dane podstawowe, zapewniono optymalne wsparcie dla obszarów konserwacji i napraw, co przekłada się bezpośrednio na skrócenie czasu i ograniczeniu kosztów produkcji. Kolejnym ważnym czynnikiem jest transparentność całego procesu. Zapewnia ona bezpośredni dostęp do pełnego cyfrowego modelu produktu, nawet jeśli proces rozwoju jest prowadzony w różnych krajach i gwarantuje także stałą, niezawodną wymianę danych w całej fazie tworzenia produktu.

Urban August: „Integracja EPLAN z Teamcenter ułatwia klientom kooperację i pozwala używać Teamcenter jako spójnej platformy dla wszystkich zaangażowanych w cykl życia produktu”, wyjaśnia Urban August, wiceprezes i dyrektor zarządzający Siemens PLM Software GmbH.
Więcej w Aktualności, Eplan
Prezes Jerzy Białousz
Wywiad z Jerzym Białouszem prezesem firm AB-Micro oraz Inventia

"Polski rynek automatyki ma w dużej części charakter działań doraźnych. Pojawiające się u nas wdrożenia służą rozwiązywaniu bieżących problemów i realizowane są zazwyczaj...

Zamknij