Strona główna » Aktualności » Rewolucyjne rozwiązanie zwiększające efektywność pracy operatorów!

Rewolucyjne rozwiązanie zwiększające efektywność pracy operatorów!

Barco wprowadza na rynek OpSpace, rewolucyjne rozwiązanie przeznaczone aby sprostać wymaganiom ery Big Data – czyli obsługi bardziej skomplikowanych systemów, dostępu do większej ilości i szerszego zakresu danych oraz spełnieniu sztywniejszych wymogów bezpieczeństwa. Dzisiaj Dyspozytorzy często mają trudności z dostępem do informacji rozproszonej w różnych podsystemach i sieciach, chronionej różnymi sposobami autentykacji. W danej chwili mają więc dostęp jedynie do części wymaganych informacji tracąc możliwość uzyskania koherentnego pełnego obrazu sytuacji.

OpSpace

OpSpace firmy Barco jest pierwszą osobistą przestrzenią pracy, która tworzy spójny pojedynczy obszar pracy, złożony z kilku wyświetlaczy zainstalowanych na stanowisku dyspozytora. W tej przestrzeni ma on możliwość podglądu, monitorowania i interakcji z wieloma aplikacjami działającymi w różnych sieciach, na różnych systemach i z różnymi poziomami uprawnień dostępu. Wszystkie istotne informacje mogą być analizowane i zarządzane z jednej przestrzeni obrazu, za pomocą jednej myszki i klawiatury. W ten sposób dyspozytor znajduje się w centrum informacji i ma łatwy i szybki dostęp do wszystkich danych.

Jeden obraz. Pełna kontrola.Barco

Jednym kliknięciem dyspozytorzy mogą przywołać dowolną aplikację do obszaru roboczego, który znajduje się bezpośrednio przed nimi. Tam mogą sterować tą aplikacją jednocześnie zachowując, w polu widzenia, podgląd wszystkich pozostałych aplikacji. Zapewnia to bardziej ergonomiczny oraz intuicyjny sposób pracy, zmniejszając poziom stresu i ułatwiając procesy decyzyjne.

Bezpieczeństwo jest dzisiaj jednym z najważniejszych wymagań środowisk Sal Dyspozytorskich. OpSpace umożliwia jednoczesny bezpieczny dostęp do wielu domen, integrując je tylko na płaszczyźnie wizualizacji. Dyspozytorzy są fizycznie oddzieleni od systemów generujących dane, dzięki czemu OpSpace spełnia rządowe oraz korporacyjne wymagania w tym zakresie. OpSpace został opracowany do pracy w trybie pracy 24/7 i rygorystycznie przetestowany pod kątem stabilności i elastyczności działania oraz odporności na zakłócenia.

Do pobrania:

 Ulotka informacyjna – „Jeden obraz. Pełna kontrola”
Więcej w Aktualności, Barco
Targi Energetab już za 74 dni!

Szanowni Państwo, Już niedługo odbędzie się 30 edycja Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB. W tym roku zgłosiło się już ponad...

Zamknij