Strona główna » abmicro.pl » Zielona ściana naszego autorstwa zdobi recepcję na Poleczki 23

Zielona ściana naszego autorstwa zdobi recepcję na Poleczki 23

Szanowni Państwo,

Pragniemy się pochwalić naszą ZIELONĄ ŚCIANĄ, która będzie Państwa witać w recepcji naszej firmy! Została wykonana razem z Panią dr hab. Jadwiga Treder z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Serdecznie dziękujemy za pomoc!

Ściana składa się z prawie 500 doniczek!!!. Aby pięknie wyglądała, rośliny muszą być odpowiednio nawodnione, odżywione i naświetlone. Do nawadniania i nawożenia służy linia kroplująca, dostarczająca wodę lub wodę z pożywką (tzw. ciecz fertygacyjna) do najwyżej położonych kwiatów, skąd jest dostarczana kaskadowo do pozostałych doniczek.

Nadmiar wody i cieczy fertygacyjnej jest zbierany w zbiorniku na dole ściany. Światło dostarczają dwie sekcje lamp LED o spektrum wspomagającym wzrost roślin. Pracą systemu zawiaduje moduł telemetryczny MT-151 V2 LED firmy Inventia. Załącza on nawadnianie, ferygację oraz oświetlenie roślin zgodnie z harmonogramem oraz na życzenie. Aktualny stan systemu można podejrzeć w wizualizacji na stronie dataportal.online. Można też tam zadawać parametry pracy systemu. Dodatkowo przy ścianie zainstalowany jest panel HMI powielający część funkcjonalności systemu wizualizacji.

Obecnie ściana ma charakter świąteczny – z poinsencji została ułożona choinka, ale jej charakter będzie się zmieniał w zależności od cyklu życia roślin w niej użytych.

Zapraszamy do podziwiania na żywo.

(jak już pandemia nas opuści)
Więcej w abmicro.pl, Aktualności
Optymalizacja szaf sterowniczych w zakresie prefabrykacji i serwisowania

Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej, jak kształtuje się optymalizacja szaf sterowniczych w zakresie prefabrykacji i serwisowania? 27 listopada, lub 11...

Zamknij