Strona główna » Aktualności » Zakończenie targów ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA 2017

Zakończenie targów ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA 2017

W dniach 22-24 marca odbyła się XXV. edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2017 i XV. edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2017, w których Pion Nowoczesnej Elektrotechniki AB-MICRO wziął udział gościnnie dzięki uprzejmości Politechniki Częstochowskiej.

Politechnika Częstochowska

Na stoisku przedstawiliśmy Państwu elektroniczną przetwornicę napięcia ILUEST +CR firmy SALICRU, która przy odpowiednich ustawieniach uzyskuje aż do 80% oszczędności energii elektrycznej, a co za tym idzie redukuje emisję CO2!!!. Przetwornica ta sterowała natężeniem prądu we wszystkich rodzajach źródeł oświetlenia: sodowym, metalohalogenkowym i ledowym. Na wszystkich źródłach uzyskaliśmy oszczędności w poborze energii elektrycznej i CO2.

ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA 2017

Jednakże, odpowiadając na pytania zwiedzających twierdzimy, że nie ma konieczności inwestycji w oprawy ledowe, które są drogie i nie dają takiego kąta świecenia jak sodowe, czy metalohalogenkowe. Taka zamiana generuje koszty poniesione na inwestycję, która nie przynosi poprawy w jakości oświetlenia drogi, a wręcz przeciwnie, jest ciemniej, a wymaga także dodatkowych nakładów późniejszych w postaci kosztów eksploatacji.

ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA 2017

Rozwiązaniem, które promujemy wraz z dr Markiem Kurkowskim z Politechniki Częstochowskiej jest zainstalowanie systemu redukcji mocy w postaci stabilizatorów oświetlenia, które obok szybkiego zwrotu z inwestycji, pozwalają chronić środowisko naturalne w postaci mniejszej emisji CO2 do atmosfery.

ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA 2017

W ramach oferty dla elektrotechniki zaprezentowaliśmy system bezprzewodowych, bezbateryjnych czujników nowej generacji firmy IntelliSAW do skutecznego zapobiegania pożarom rozdzielnic dla inteligentnych aplikacji sieciowych.

Systemy monitoringu temperatury mogą być umieszczane w rozdzielniach niskiego, średniego bądź wysokiego napięcia, w szafach sterowniczych, w wysokoprądowych obwodach DC, na klemach silników i generatorów dużej mocy, na elementach wirujących czy głowicach kablowych, a także na zaciskach transformatorów. System IntelliSAW uzyskał tytuł „Produkt Roku 2015” magazynu Control Engineering w kategorii Bezpieczeństwo oraz został nagrodzony Srebrnym Medalem Targów Energetab 2015 przez PGE Energię Odnawialną S.A.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami

 




Więcej w Aktualności, ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA 2017
Targi AUTOMATICON 2017 już za nami

W dniach 14-17 marca 2017 roku odbyła się 23-cia edycja Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2017 w Warszawie. Bardzo dziękujemy...

Zamknij