Strona główna » Aktualności » Wykresy Gantta w analizie danych historycznych

Wykresy Gantta w analizie danych historycznych

W celu planowania oraz analizy pracy maszyn i urządzeń, realizacji harmonogramu zadań, bieżącej kontroli realizowanych prac, czy też analizy przebiegu wykonanych zadań pomocne są wykresy Gantta.

W środowisku Movicon NExT istnieje możliwość realizacji analogicznych funkcji za pomocą obiektu o nazwie „State Chart”. Wykres jest zasilany danymi historycznymi, które pobiera z bazy danych za pośrednictwem wbudowanych w Movicon NExT rejestratora (Data Logger) lub archiwizatora (Historian).

Odpowiednio skonfigurowany wykres „State Chart” pozwala w szybki sposób wizualizować zarejestrowane stany za pomocą kolorowych słupków i opisów odpowiadających zarejestrowanym danym. Uzyskanym efektem jest obraz zaistniałych zdarzeń w układzie chronologicznym analogiczny jak w przypadku użycia klasycznych wykresów Gantta.

Konfiguracja i użytkowanie wykresu nie wymaga użycia skryptów, co w znacznym stopniu przyspiesza budowę ekranów przeznaczonych do analizy danych historycznych. Wykres posiada również własny interfejs użytkownika, dzięki któremu możemy konfigurować jego wygląd i zakres czasu prezentacji danych.
Więcej w Aktualności, Progea
System sterowania oczyszczalnią ścieków w Partyni

W 2018 roku firma AB-Micro Sp. z o.o. na zlecenie generalnego wykonawcy P.P.H. EKO-SYSTEM-POLSKA zrealizowała zadanie dostawy i opracowania systemu...

Zamknij