Strona główna » Aktualności » Automation Platform.NExT™ nowa era oprogramowania SCADA

Automation Platform.NExT™ nowa era oprogramowania SCADA

Firma PROGEA znana z nowoczesnego oprogramowania HMI/SCADA Movicon™ (ponad 90 tysięcy aplikacji w różnych branżach przemysłu) wprowadza na rynek Automation Platform.NExT™ – otwartą platformę oprogramowania przemysłowego opartą na najnowszych standardach i technologiach: .NET, C#, WPF/XAML, OPC UA, SQL Server, HTML5, Cloud.

Automation Platform.NExT™ jest środowiskiem zaprojektowanym do budowy fundamentów nowoczesnego oprogramowania automatyki. Jest to otwarta i skalowalna platforma oparta na technologii .NET wykorzystująca najnowsze technologie informatyczne i modułowe rozwiązania typu „plug-in”. Oprogramowanie przemysłowe stworzono jako bardziej otwarte i skalowalne ze zintegrowanymi modułami funkcjonalnymi, które są przeznaczone do zarządzania działalnością przedsiębiorstw produkcyjnych w najbardziej skuteczny i efektywny sposób. Funkcjonalność HMI/SCADA realizuje innowacyjny moduł Movicon.NExT™.

Automation Platform.NExT™ przełamuje ograniczenia konwencjonalnej technologii HMI/SCADA wykorzystując nową generację rozwiązań informatycznych opartych na najbardziej zaawansowanych technologiach. Rozwiązania te tworzą solidne fundamenty dla długoterminowych inwestycji oferując otwartość i integrację wcześniej niedostępną w dziedzinie automatyki przemysłowej. Platforma zawiera wszystkie niezbędne narzędzia w jednym, elastycznym środowisku pracy służącym do projektowania i pracy aplikacji oprogramowania przemysłowego SCADA, z funkcjami zarządzania komunikacją obiektową, archiwizacją danych, interfejsem HMI, analizą danych bieżących i archiwalnych, zarządzania obsługą techniczną, zdalnym dostępem przez Internet, ochroną dostępu, powiadamianiem o alarmach i zdarzeniach, etc.

Automation Platform.NExT™ nowa era oprogramowania SCADA

Automation Platform.NExT™ to oprogramowanie pozwalające na integrację systemów automatyki wszystkich szczebli przedsiębiorstwa, wykorzystujące najbardziej innowacyjne i nowoczesne technologie.

Środowisko Platform.NExT™ opiera się na koncepcji „plug-in”, co pozwala na maksymalną współpracę z innymi systemami w celu zintegrowania elementów funkcjonalnych firm trzecich w ramach jednego środowiska oraz wykorzystanie szerokich możliwości technologii .NET. Środowisko graficzne jest oparte na technologii WPF i obsługuje zaawansowane narzędzia służące do tworzenia grafiki XAML. Dostępność języka VB.NET zapewnia potężne możliwości aplikacyjne.

Automation Platform.NExT opiera się całkowicie na uznanych rynkowych standardach, zapewniając otwartość i niezawodność. Technologie XAML i WPF gwarantują najbardziej efektywną i nowoczesną technikę obróbki grafiki, archiwizację danych opartą na MS SQL Server i Azure z możliwością współpracy z innymi relacyjnymi bazami danych. Pliki projektu aplikacji SCADA bazują na standardzie XML. Dostępne są zaawansowane możliwości programistyczne dzięki zastosowaniu języka VB.NET. Komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi odbywa się z wykorzystaniem wielu zintegrowanych protokołów oraz technologii OPC UA.

Automation Platform.NExT™ nowa era oprogramowania SCADA

Zaawansowane technicznie i intuicyjne środowisko Automation Platform.NExT™ umożliwia budowę aplikacji SCADA w sposób efektywny i optymalny czasowo. Bogata biblioteka obiektów graficznych ułatwia pracę projektową i daje możliwości tworzenia nowoczesnych i zaawansowanych graficznie ekranów synoptycznych. Technologia „plug-in” umożliwia wykorzystanie komponentów pochodzących z oprogramowania firm trzecich, co pozwala na niemal nieograniczone rozszerzanie funkcji budowanej aplikacji SCADA. Konfiguracja, komunikacja, wizualizacja, archiwizacja danych, analizy, bezpieczeństwo, kontrola, dystrybucja informacji na wszystkich poziomach przedsiębiorstwa, systemy scentralizowane lub rozproszone geograficznie – wszystko w zasięgu ręki, dostępne w ramach jednej platformy dającej szerokie możliwości integracji rozwiązań informatycznych.

Więcej informacji na www.movicon.pl

 

PDFAutomation Platform.next – nowa, zaawansowana technologicznie platforma oprogramowania przemysłowego
Więcej w Aktualności, Progea
W dniach 1-4 marca 2016 roku odbyły się XXII. Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2016

Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na XXII. Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2016. Stoisko dedykowane rozwiązaniom dla przemysłu...

Zamknij