Strona główna » Aktualności » Tegoroczne targi Automaticon już za nami!

Tegoroczne targi Automaticon już za nami!

W dniach 26– 29 MARCA 2019 roku odbyły się jubileuszowe, XXV. Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2019.

Pragniemy podziękować wszystkim zwiedzającym targi Automaticon 2019, za odwiedzenie naszego stoiska, zapoznanie się z ofertą i podzielenie się opinią na temat naszych produktów i usług!

Na stoisku C4/D1 w hali A zaprezentowaliśmy Państwu najnowszą wersję Platformy EPLAN 2.8 oferującą innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania dla wszystkich obszarów działania i etapów procesów inżynieryjnych oraz nowości za nią się kryjące; innowacyjne oprogramowanie przemysłowe HMI/SCADA MOVICON.NEXT firmy PROGEA do wizualizacji procesów przemysłowych wraz z prezentacją zrealizowanych wdrożeń oraz możliwości robotów współpracujących firmy Universal Robots dla zastosowań w różnych branżach przemysłu. W tym roku ustawiliśmy na stoisku robota przemysłowego Universal Robots UR3 pracującego w trybie śledzenia transportera taśmowego. Za pomocą wbudowanych w oprogramowanie robota funkcji śledzenia ruchu transportera możliwa była prezentacja precyzyjnego odbierania elementu z taśmy produkcyjnej. Dodatkiem do głównego zadania robota była jego integracja z systemem wizyjnym firmy SensoPart. Detektor wizyjny SensoPart posiada biblioteki przygotowane dla robotów Universal Robots w postaci pluginów URCaps, które pozwalają na relatywnie łatwą integrację systemu wizyjnego i robota.

Oprócz pluginów URCaps detektor posiada zasób wejść i wyjść cyfrowych pozwalający na sterowanie i pozyskiwanie danych w klasyczny sposób, drogą wymiany sygnałów elektrycznych. Dopełnieniem całości naszego stoiska był sterownik programowalny z rodziny Simatic S7-1200 służący jako dodatkowy element obróbki danych elektrycznych pochodzących z czujników optycznych. Sterownik pełnił także rolę pośrednika w komunikacji cyfrowej pomiędzy robotem UR3, a systemem SCADA Movicon Next przedstawiającym podstawowe dane o odbywającym się cyklu pracy robota.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą aplikacji działu wdrożeń AB-MICRO, od prostych zadań związanych z pomiarem, transmisją i wizualizacją danych, poprzez sterowanie procesami produkcyjnymi i technologicznymi, aż do zaawansowanych aplikacji opartych o rozwiązania redundantne. www.systemy–sterowania.pl.

W trakcie trwania targów odbyło się seminarium pt. „Movicon.Next – nowa generacja oprogramowania SCADA”, poprowadzone przez specjalistów od systemów SCADA z firmy PROGEA oraz warsztaty techniczne przybliżające istotne zalety środowiska Movicon.Next a także przykładowe aplikacje w przemyśle.

Podobnie jak w ubiegłym roku, nasze targowe spotkania umilał aromat i smak niezwykłej kawy, parzonej specjalnie dla Państwa, przez prawdziwego jej pasjonata – Czarodzieja z Nowej Rudy – pana Leszka Kopcio.

Miłą niespodzianką było otrzymanie od Zarządu Targów dyplomu za współpracę, rzetelność i najwyższej klasy profesjonalizm w budowaniu pozycji Targów AUTOMATICON na rynku. AB-MICRO brało udział 24 raz w tym wydarzeniu.
Więcej w Aktualności, Automaticon
Podziękowanie dla firmy AB-Micro

Podziękowanie dla firmy AB-Micro za współpracę, rzetelność i najwyższej klasy profesjonalizm w budowaniu i umacnianiu przez dwadzieścia cztery lata pozycji...

Zamknij