Strona główna » Aktualności » Targi AUTOMATICON 2014 zakończone

Targi AUTOMATICON 2014 zakończone

W piątek 28 marca zakończyły się jubileuszowe, XX. Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2014. Były to targi wyjątkowe również dla nas. AB-MICRO obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Uczciliśmy naszą rocznicę duuużym tortem i lampką szampana w gronie zaprzyjaźnionych firm w trzecim dniu targów.

Automaticon 2014

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie. Spotkanie rozpoczął Prezes firmy – Jerzy Białousz, wzruszającym przemówieniem i podziękowaniami za tyle lat współpracy. „Historia działalności każdej firmy jest historią jej przeobrażeń i poszukiwania właściwego miejsca na rynku. Działając od 1984 roku przeszliśmy różne koleje losu i zdobyliśmy rynkowe doświadczenie w okresie najtrudniejszym – przeobrażania się gospodarki i powstawania wolnego rynku. Postępujące zmiany nakazywały ciągłe przystosowywanie się do coraz nowych zasad. Nie było i nie jest łatwo, przetrwali tylko najsilniejsi, ale zebrane doświadczenia pozwoliły nam stworzyć firmę opartą na solidnym fundamencie wiedzy i fachowości, firmę, która w tym roku świętuje swoje 30-lecie.

Automaticon 2014

Nie jest łatwo osiągnąć sukces lub choćby znaleźć dla siebie miejsce w otaczającej nas rzeczywistości. Dzięki swoim Klientom i Partnerom AB-MICRO takie miejsce znalazło! Nieprzerwanie od 30 lat służymy Państwu pomocą w implementacji najnowocześniejszych rozwiązań technicznych związanych z: wizualizacją wielkoformatową, oprogramowaniem CAE/CAD do projektowania układów automatyki, schematów elektrycznych i pneumatyki oraz procesów technologicznych, przemysłową linią aktywnego sprzętu sieciowego i konwerterów światłowodowych, osprzętem elektrotechnicznym, systemem bezprzewodowego monitoringu temperatury w rozdzielniach elektrycznych, modułami redukującymi zużycie energii elektrycznej w instalacjach oświetleniowych oraz systemami sterowania i przemysłowym oprogramowaniem HMI/SCADA.

Bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę. Mamy nadzieję wspierać Państwa jeszcze przez wiele kolejnych lat!”

Automaticon 2014

Od naszego wieloletniego partnera – firmy GE Industrial Solutions (GE Power Controls) na ręce Prezesa została przekazana pamiątkowa statuetka z życzeniami kolejnych sukcesów w budowie uznanej na rynku marki.

Automaticon 2014

Targi AUTOMATICON rozpościerały się na prawie 12 000m2, podczas których ponad 300 wystawców zaprezentowało swoje najnowsze osiągnięcia z zakresu automatyki, pomiarów przemysłowych, aparatury, elektroniki przemysłowej i robotyki, a zwiedzający targi mieli doskonałą możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami panującymi na rynku.

W tym roku firma AB-MICRO zaprezentowała się na dwóch stoiskach targowych, jednym dedykowanym dla działu EPLAN, a drugim dla działu Technik Komputerowych i Wdrożeń.

Automaticon 2014

Głównym elementem głównego stoiska była ściana graficzna BARCO złożoną z 6 modułów tylnoprojekcyjnych OVL-515, z układem oświetlającym LED wraz z oprogramowaniem CMS do zarządzania wyświetlanymi obrazami. Ekrany tworzyły ścianę graficzną o powierzchni 300×150 cm i rozdzielczości 4200×2100 punktów.

Moduły tylno-projekcyjne OVL firmy BARCO to moduły z najnowszym układem oświetlającym, z diodami LED III generacji, które pozwalają uzyskać strumień świetlny ponad 1000 ANSI lumenów. To obecnie najjaśniejszy układ oświetlający na świecie. Dzięki diodom LED III generacji jasność układu oświetlającego LED w modułach osiągnęła już taką wartość, jaką poprzednio miały jedynie układy oświetlające z lampami UHP. Zastosowanie diod LED daje jednocześnie obraz o szerszej palecie i lepszym wysyceniu barw, co z kolei oko ludzkie postrzega jako obraz o większej jasności. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o nowych modułach.

Automaticon 2014

Dział Wdrożeń zaprezentował na targach Automaticon najnowszą wersję oprogramowanie HMI/SCADA firmy PROGEA – Movicon 11.4. Od marca zeszłego roku jesteśmy Wyłącznym Dystrybutorem tego produktu w Polsce.

Oprogramowanie SCADA Movicon firmy Progea zostało zaprojektowane z uwzględnieniem wymagań nowoczesnych struktur aplikacji przemysłowych, oferując dzięki temu zaawansowaną architekturę oraz łatwość prowadzenia prac programistycznych z jednoczesną elastycznością doboru wymaganych funkcjonalności. Dzięki takim cechom środowiska Movicon, koszty wdrożenia i rozbudowy aplikacji są minimalizowane, ponieważ do realizacji różnych zadań kontroli, sterowania i archiwizacji danych produkcyjnych potrzebny jest tylko jeden system SCADA.

Movicon oferuje narzędzia pozwalające na szybkie tworzenie zaawansowanych aplikacji SCADA, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii umożliwiają wymianę danych ze standardowymi urządzeniami automatyki oraz z oprogramowaniem biznesowym. Dzięki zastosowaniu technologii WWW, synoptyki aplikacji SCADA mogą być swobodnie wyświetlane i obsługiwane z poziomu urządzeń mobilnych.

Automaticon 2014

Atrakcją prezentującą możliwości oprogramowania SCADA Movicon 11 była gra zręcznościowa, w której operator wcielał się w postać rewolwerowca i za pomocą dwóch joysticków toczył walkę z bandytami w scenerii dzikiego zachodu. Aplikacja została zrealizowana za pomocą sterownika PLC Simatic S7-1200, analogowego manipulatora dwuosiowego i manipulatora trójpołożeniowego. Aplikacja zapewniała także odpowiednie efekty dźwiękowe. Do jej obsługi nie była wymagana klawiatura ani mysz komputerowa.

Więcej informacji na temat tego oprogramowania znajdziecie Państwo na stronie www.movicon.pl

Automaticon 2014

Na swoim stoisku dział EPLAN zaprezentował najnowszą wersję oprogramowania EPLAN 2.3, która skupia się przede wszystkim na tematyce doboru artykułów i efektywnego zarządzania bazą danych.

Stale rosnące wymagania związane z dokumentacją dla maszyn i urządzeń stawiają w centrum uwagi wykorzystywane narzędzia i metody projektowania. Dzięki swoim funkcjom i możliwościom Platforma EPLAN stanowi podstawę dla prowadzenia wydajnego procesu inżynieryjnego.

Automaticon 2014

Sposoby i metody pracy wraz z oferowanym przez program funkcjami odgrywają bardzo istotną rolę podczas optymalizowania codziennego procesu projektowego.

Możesz sprostać rosnącym wymaganiom projektowym, jeżeli w procesie inżynieryjnym będziesz się koncentrował na czynnościach tworzenia, a program przejmie wszystkie pozostałe zasadnicze działania. Decydujący potencjał optymalizacji tkwi przede wszystkim w standaryzacji, automatyzacji i konsekwentnym, interdyscyplinarnym zastosowaniu Platformy EPLAN w całym procesie inżynieryjnym.

Nowa wersja EPLAN skupia się dokładnie na tym zadaniu oferując Użytkownikowi ustandaryzowany i zautomatyzowany w wielu obszarach proces inżynieryjny, który oferuje szerokie możliwości dla interdyscyplinarnej współpracy podczas projektowania.

Automaticon 2014

Daj się zaskoczyć ułatwioną edycją makr, rozszerzonym zarządzaniem rewizjami i szerokim wsparciem w zakresie zastosowania aktualnych norm, takich jak IEC 81346 i parametrów bezpieczeństwa VDMA 66413.

Jeżeli już dziś chcesz poznać możliwości najnowszej wersji EPLAN 2.3, pobierz ją z naszej strony internetowej www.eplan.pl

Automaticon 2014

Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszych stoisk!
Zapraszamy w przyszłym roku!
Więcej w Aktualności
Targi ŚWIATŁO 2014
ŚWIATŁO 2014 – relacja po targach

W dniach 26-28 lutego odbyła się kolejna XXII. edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2014. Centrum EXPO XXI przy ul....

Zamknij