Strona główna » Aktualności » SPIDER PD – proste przełączniki zasilane poprzez port Ethernet

SPIDER PD – proste przełączniki zasilane poprzez port Ethernet

Niezarządzalne przełączniki SPIDER PD firmy Hirschmann™ mogą znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie dostępne jest podłączenie PoE. Wtedy nie jest wymagane doprowadzenie żadnego dodatkowego oddzielnego zasilania do ich poprawnej pracy.

Ekonomiczne rozszerzenie sieci

Niezarządzalne przełączniki SPIDER PD są dostępne w trzech różnych wersjach. Dzięki temu pozwalają na elastyczne rozszerzenie sieci Ethernet przy minimalizacji kosztów, ponieważ jedynie podłączenie typu PoE jest wymagane do zasilania urządzenia. Po zrealizowaniu podłączenia PoE wszystkie pozostałe porty mogą być natychmiast wykorzystane do transmisji danych. Dotyczy to portów miedzianych oraz portów optycznych wielomodowych i jednomodowych, połączonych odpowiednim kablem światłowodowym. Różne wersje przełączników pozwalają na stosowanie ich zarówno w przypadku prostych punktów przyłączeniowych do sieci, rozmieszczonych w niewielkiej odległości od urządzeń końcowych, jak również niezawodne rozszerzenie sieci na odległości do 30 km, dla którego nawet silne pola elektromagnetyczne nie stanowią problemu.

Oszczędność miejsca we wszystkich obszarach

Niezarządzalne przełączniki SPIDER PD firmy Hirschmann™ mogą znaleźć zastosowanie w wielu różnych obszarach, np. w fabrykach – w sieci systemów automatycznej produkcji, zakładach przetwórczych, kontroli ruchu automatyce i technologiach kontroli budynku. Mogą pracować wewnątrz pomieszczeń, ale także w warunkach zewnętrznych, jako że nie straszne im chłody arktyczne, jak i tropikalne gorąco. Przełączniki wymagają minimalnej przestrzeni i mogą być instalowane bez żadnej specjalistycznej wiedzy z zakresu IT. Ich wizualizację w strukturze sieci umożliwia Industrial HiVision – oprogramowanie do zarządzania siecią firmy Hirschmann.

Zalety

  • Ekonomiczne rozwiązanie na rozszerzenie sieci
  • Niezwykle elastyczne
  • Dostępne różne wersje z portami miedzianymi i optycznymi
  • Prosta instalacja oraz uruchomienie
  • Możliwość wizualizacji w oprogramowaniu do zarządzania siecią

Szczegółowe parametry przełączników SPIDER PD 

Trzy nowe przełączniki z rodziny SPIDER PD posiadają porty Fast Ethernet spełniają wszystkie standardy przemysłowe oraz uzyskały aprobatę E13 do stosowania w pojazdach.

W zależności od wersji posiadają 5 portów miedzianych lub jeden port miedziany oraz jeden port optyczny w wersji wielomodowej lub jednomodowej. Porty miedziane mają standardowe złącza RJ-45, a porty światłowodowe złaczą SC. Zasilanie przełącznika realizowane jest poprzez port PoE, zatem nie jest wymagany oddzielny zasilacz. Wytrzmała metalowa obudowa zapewnia stopień ochrony IP30, a zakres temperatur pracy to -40° do +70°C. Dzięki małym wymiarom 100 x 25 x 70 mm mogą być stosowane bez problemu również w skrzynkach dystrybucyjnych. Niezbędne informacje o urządzeniu i statusie sieci są wyświetlane za pomocą diod LED na panelu czołowym.

 

Więcej informacji:
Więcej w Aktualności, Hirschmann
Przemysłowy panel krosowy Patch Panel
Nowy modułowy przemysłowy panel krosowy Patch Panel

Nowy MIPP™ jest panelem zakończeniowym dla kabli, które muszą być połączone z urządzeniami aktywnymi jak np. przełączniki. Dzięki modułowej konstrukcji...

Zamknij