Strona główna » Aktualności » Oprogramowanie EPLAN staje się jeszcze lepsze

Oprogramowanie EPLAN staje się jeszcze lepsze

Stale rosnące wymagania związane z dokumentacją dla maszyn i urządzeń, stawiają w centrum uwagi wykorzystywane narzędzia i metody projektowania. Od ponad 30 lat EPLAN Software & Service wyznacza światowe standardy w oprogramowaniu i dostarczaniu gotowych rozwiązań informatycznych dla procesów projektowania elektrycznego, inżynierii płynów i utrzymania ruchu. W tym czasie firma EPLAN S&S stała się światowym liderem rozwiązań technologicznych.

Najnowsza wersja Platformy EPLAN już dostępna!

Nowa wersja Platformy EPLAN umożliwia zarządzanie danymi w procesie inżynieryjnym począwszy od procesu planowania, poprzez szczegółowy projekt, aż po produkcję i serwis. Najważniejsze funkcje obejmują przede wszystkim szybką edycję i proste zarządzanie dokumentacją – pozwólcie się Państwo zaskoczyć nowymi możliwościami Platformy EPLAN 2.5.

Wśród wielu korzyści dostarczanych przez najnowszą wersję 2.5 oprogramowania EPLAN jest szybsze tworzenie szablonów makr i uproszczona standaryzacja. Nowy nawigator umożliwiający efektywne tworzenie i modyfikacje makr elektrotechnicznych, rozbudowany edytor listew zaciskowych i usprawnione planowanie tras kablowych oraz obliczanie wymaganych długości kabla dla maszyn z EPLAN FieldSys sprawiają, że projektowanie jest jeszcze bardziej intuicyjne i praktyczne. Zanim ekipa montażowa rozmieści kable, ich ułożenie musi być rozplanowane i w pełni udokumentowane. Korzystając ze schematów, użytkownicy mogą ukończyć plany okablowania wysyłając informacje do wspomnianego modułu EPLAN FieldSys.

W ostatnich latach technologia zacisków prężnie się rozwinęła. Obecnie zaciski są kompleksowymi elementami, wykorzystywanymi w najróżniejszych obszarach zastosowań. W wersji 2.5 dostępne jest teraz rozszerzone okno edycji listew zaciskowych. Graficzna prezentacja zacisków oraz funkcje edycji umożliwiają szybką modyfikację i walidację listwy zaciskowej.

W wersji 2.5 Platformy EPLAN w projektach techniki strumieniowej oraz elektrotechniki z zabudową 3D istnieje możliwość generowania wymaganych rysunków i dokumentacji dla produkcji w ustandaryzowany i w maksymalnym stopniu zautomatyzowany sposób.

W połączeniu z nowym, automatycznym wymiarowaniem pozycji zasobów, otworów lub wycięć w widokach modeli, wersja EPLAN Pro Panel 2.5 umożliwia standaryzowane, zautomatyzowane, a tym samym pozwalające zaoszczędzić czas tworzenie dokumentacji wykonawczej.

Głównym wyzwaniem w procesach inżynieryjnych jest zarządzanie wersjami dokumentacji i nadzór nad rewizjami. Dlatego nowa Platforma EPLAN w wersji 2.5 oferuje szczegółowe zarządzanie rewizjami dla stron i obszarów edycji. Części projektu, takie jak struktury funkcjonalne, lokalizacje i branże mogą być niezależnie skorygowane, co oznacza, że zmiany pozostają przejrzyste w całym projekcie, dla wszystkich uczestników projektu przez cały czas.

EPLAN Experience

Korzystanie zawsze z tej samej drogi daje poczucie bezpieczeństwa. Dlaczego zatem testować inne drogi, jeżeli ta znana prowadzi do celu? „Ponieważ to się opłaca!” – takie jest nasze zdanie i dlatego stworzyliśmy program EPLAN Experience. W oparciu o osiem Obszarów Działania prezentujemy nowe potencjały w procesie inżynieryjnym. Zapytajcie Państwo naszych handlowców, w jaki sposób program EPLAN Experience pomoże zwiększyć wydajność procesu.

Już teraz zapraszamy do rozpoczęcia pracy i odkrywania licznych funkcji oraz udoskonaleń Platformy EPLAN 2.5. Więcej informacji odnośnie nowej wersji znajduje się również na naszej stronie pod adresem www.eplan.pl.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 11, w hali G, w trakcie Targów ENEGRGETAB 2015, które odbędą się w dniach 15-17 września 2015 roku, w Bielsku-Białej, przy al. Armii Krajowej 220.

Przyjdź i przejmij pełna kontrolę nad swoimi projektami!
Więcej w Aktualności, Eplan
ClickShare Mini – bezprzewodowy system prezentacji

Dzięki ClickShare podłączenie do systemu wideo sali konferencyjnej jest tak proste jak naciśnięcie przycisku… Po naciśnięciu przycisku obraz z komputera pojawia...

Zamknij