Strona główna » Aktualności » EPLAN Data Portal: Droga do idealnej identyfikacji danych urządzeń

EPLAN Data Portal: Droga do idealnej identyfikacji danych urządzeń

Wyzwania związane z jakością danych i ich dokładnością

Cyfrowe dane urządzeń są obecnie kluczowym elementem wydajnej inżynierii. Jednym z największych wyzwań jest w tym wypadku zapewnienie zarówno wysokiej jakości danych, jak i ich dokładności. EPLAN Data Portal podejmuje wyzwanie: od początku roku portal jest aktualizowany co miesiąc, znacznie częściej niż poprzednio. Użytkownicy otrzymali teraz nową funkcję oceny danych urządzeń, co daje producentom opartą na praktyce informację zwrotną z rynku. Ponadto od targów Hannover Messe, EPLAN Data Portal w wersji Lab zapewnia użytkownikom wczesny dostęp do testowania i wypróbowywania najnowszych funkcjonalności programu.

EPLAN Data Portal to centralna platforma dla dystrybucji cyfrowych danych urządzeń w zakresie automatyzacji inżynierii. Obecnie ponad 230 producentów oferuje ponad 800 000 zestawów danych do pobrania – z wbudowanymi konfiguratorami i różnymi wariantami, w rzeczywistości jest ich ponad 2 miliony. Od początku roku dane te są aktualizowane co miesiąc, dzięki czemu użytkownicy i producenci mogą wydajniej korzystać z platformy i zapewnić wysoką jakość danych. Aktualizacje obejmują zarówno dodanie nowych producentów, jak i ulepszenie, rozszerzenie oraz update istniejących danych produkcyjnych.

Dashboard zapewnia dobry przegląd możliwości programu – na przykład nowych funkcji wprowadzonych w EPLAN Data Portal czy też najczęściej pobieranych danych urządzeń.

Oceny użytkowników jako wskaźnik jakości

Kolejnym krokiem do ciągłego podnoszenia jakości jest zupełnie nowa funkcja oceny przez użytkowników. Jak w przypadku innych portali, takich jak Amazon, pozwala to użytkownikom oceniać dostarczane treści, przyznając im gwiazdki. Celem jest ocena i kwalifikacja danych cyfrowych produktu, a nie samego produktu. W sensie świadomości społeczności, użytkownicy dostarczają w ten sposób cennych informacji zwrotnych z codziennej pracy, przydatnych dla innych użytkowników oraz dających producentom cenne sygnały z rynku o ciągłej konieczności dopracowywania swoich danych. Sami użytkownicy mogą w ten sposób mieć wpływ na jakość danych.

Opcje sortowania zwiększają komfort użytkownika

W oparciu o funkcję oceny, użytkownicy mogą sortować wyniki wyszukiwania w portalu, korzystając z dwóch dodatkowych opcji: filtrowania danych urządzeń według tych o najwyższej ocenie lub alternatywnie, według dotychczasowej liczby pobrań zestawów danych. W ten sposób użytkownicy dokładnie wiedzą, które produkty zapewniają najlepszą jakość danych oraz które urządzenia są najpopularniejsze w swojej grupie produktów. Naturalnie zakłada się, że inżynierowie będą aktywnie korzystać z funkcji oceny, co jest jedynym sposobem zwiększenia jej przydatności dla wszystkich. Uważa się, że stanowi to znaczącą wartość dodaną – i dlatego ocena użytkowników jest bardzo pożądana.

Użytkownicy mogą przyznawać gwiazdki, aby ocenić dane urządzeń znajdujące się w portalu i zapewnić orientację dla innych użytkowników.

Perspektywy na przyszłość

Oceny użytkowników oraz łatwość i prostota obsługi – w połączeniu z właściwą zawartością – są kluczowe dla przyszłych aplikacji w chmurze obliczeniowej. Od kwietnia, kiedy to pojawił się interfejs EPLAN Data Portal w nowej wersji Lab, użytkownicy mają możliwość jego bezpośredniego testowania. Niezależnie od tego, czy wypróbowują nowe funkcje wyszukiwania, czy chcą poznać wygląd nowego panelu: wersja Lab ma już wszystkie te funkcje. Będzie ona stale rozszerzana, a nowe wersje będą regularnie dostępne do przetestowania. W ten sposób EPLAN zapewnia swoim użytkownikom bezpośredni podgląd procesu rozwoju.
Więcej w Aktualności, Eplan
Torując drogę: Wykorzystaj Store Share View do łączności z chmurą obliczeniową

Wprowadzanie danych do chmury obliczeniowej i wykorzystywanie ich na przykład do tworzenia scenariuszy współpracy staje się obecnie bardziej obowiązkowe, niż...

Zamknij