Strona główna » Aktualności » Targi Automaticon 2013 zakończone!

Targi Automaticon 2013 zakończone!

W dniach 19-22.03.2012 odbyła się XIX edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2013. Na prawie 12 000m2 315 wystawców zaprezentowało swoje najnowsze technologie z zakresu automatyki, pomiarów przemysłowych, aparatury, elektroniki przemysłowej i robotyki, a zwiedzający targi mieli doskonałą możliwość zapoznania się z najnowszymi tendencjami i rozwiązaniami panującymi na rynku.

W tym roku firma AB-MICRO wspólnie na jednym stoisku, zaprezentowała swoje produkty i najnowsze rozwiązania.

Dział Technik Komputerowych pokazał ścianę graficzną BARCO złożoną z 4 modułów tylnoprojekcyjnych OVL-515, z układem oświetlającym LED wraz z oprogramowaniem CMS do zarządzanie wyświetlanymi obrazami.

Moduły tylno-projekcyjne OVL firmy BARCO to moduły z najnowszym układem oświetlającym, z diodami LED III generacji, które pozwalają uzyskać strumień świetlny ponad 1000 ANSI lumenów. To obecnie najjaśniejszy układ oświetlający na świecie. Dzięki diodom LED III generacji jasność układu oświetlającego LED w modułach osiągnęła już taką wartość, jaką poprzednio miały jedynie układy oświetlające z lampami UHP. Zastosowanie diod LED daje jednocześnie obraz o szerszej palecie i lepszym wysyceniu barw, co z kolei oko ludzkie postrzega jako obraz o większej jasności. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o nowych modułach.

W ramach prezentacji oferty firmy Hirschmann na uwagę zasługiwał nowy, bezprzewodowy przemysłowy punkt dostępowego BAT-R, pracujący z opatentowaną technologią ClearSpace™, która pozwala uzyskać prędkość transmisji nawet do 450 Mb/s.

AB-Micro stoisko Automaticon 2013

Dział EPLAN przybliżał Państwu najnowszą wersję oprogramowania EPLAN 2.2 HF1, która skupia się przede wszystkim na tematyce doboru artykułów i efektywnego zarządzania bazą danych. W najnowszej wersji EPLAN 2.2 HF1 można dobierać artykuły dla całej grupy urządzeń lub z wykorzystaniem właściwości całościowych.

AB-MICRO jako autoryzowany dystrybutor programu EPLAN od 10 lat wyznacza standardy oprogramowania CAE na rynku polskim. Udana współpraca pomiędzy firmami zaowocowała dynamicznym ich rozwojem, a także wzrostem liczby zadowolonych klientów.

Dział Wdrożeń zaprezentował model „czas reakcji”. Każdy odwiedzający stoisko mógł spróbować swoich sił w przygotowanej grze, badającej czas reakcji na zaświecanie trzech lampek sygnalizacyjnych. Oraz Stoisko ważenia, gdzie zwiedzający mogli zapoznać się z zastosowaniem sterowników swobodnie programowalnych w procesie ważenia. Na koniec wizyty odwiedzający obowiązkowo częstowali się firmowymi abmicrówkami – nie musieli liczyć wziętych krówek, gdyż system ważenia robił to za nich, wyświetlając informacje na panelu operatorskim!

Na targach Automaticon 2013 premierę miała najnowsza oferta firmy AB-MICRO -oprogramowanie HMI/SCADA firmy PROGEA. Od marca tego roku jesteśmy Wyłącznym Dystrybutorem tego produktu w Polsce.

AB-Micro stoisko Automaticon 2013

Oprogramowanie SCADA Movicon firmy Progea zostało zaprojektowane z uwzględnieniem wymagań nowoczesnych struktur aplikacji przemysłowych, oferując dzięki temu zaawansowaną architekturę oraz łatwość prowadzenia prac programistycznych z jednoczesną elastycznością doboru wymaganych funkcjonalności. Dzięki takim cechom środowiska Movicon, koszty wdrożenia i rozbudowy aplikacji są minimalizowane, ponieważ do realizacji różnych zadań kontroli, sterowania i archiwizacji danych produkcyjnych potrzebny jest tylko jeden system SCADA.

Movicon

Movicon oferuje narzędzia pozwalające na szybkie tworzenie zaawansowanych aplikacji SCADA, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii umożliwiają wymianę danych ze standardowymi urządzeniami automatyki oraz z oprogramowaniem biznesowym. Dzięki zastosowaniu technologii WWW, synoptyki aplikacji SCADA mogą być swobodnie wyświetlane i obsługiwane z poziomu urządzeń mobilnych.

Atrakcją prezentującą możliwości oprogramowania SCADA Movicon 11.3 była gra zręcznościowa, w której operator wcielał się w postać rewolwerowca i za pomocą dwóch joysticków toczył walkę z bandytami w scenerii dzikiego zachodu. Aplikacja została zrealizowana za pomocą sterownika PLC Simatic S7-1200, analogowego manipulatora dwuosiowego i manipulatora trójpołożeniowego. Aplikacja zapewniała także odpowiednie efekty dźwiękowe. Do jej obsługi nie była wymagana klawiatura ani mysz komputerowa.

Więcej na temat systemu Movicon znajdziecie Państwo tutaj.

Bardzo dziękujemy za odwiedzenia naszego stoiska!

Zapraszamy w przyszłym roku!
Więcej w Aktualności
12 lat współpracy z firmą EPLAN!

Od 12 lat na rynku polskim standardy oprogramowania CAE wyznacza firma AB-MICRO, autoryzowany dystrybutor programu EPLAN. Udana współpraca pomiędzy firmami...

Zamknij