Strona główna » Hirschmann » Tańsze przełączniki z podstawowym zarządzaniem

Tańsze przełączniki z podstawowym zarządzaniem

Hirschmann rozszerza rodzinę produktów OpenRail 

Hirschmann Automation and Control, rozszerzył rodzinę przełączników OpenRail o nowe przełączniki RS 20 BASIC. Te przełączniki Fast Ethernet przystosowane do montażu na szynie DIN, są zgodne z protokołami PROFINET i EtherNET/IP i dostępne są w wersji z 4 lub 8 portami. Dwa z tych portów mogą być opcjonalnie skonfigurowane jako porty światłowodowe (FX-SC). Także mogą być zamawiane w wersji z rozszerzonym zakresem temperatur i specjalnymi atestami. Oprogramowanie przełącznika zapewnia jedynie podstawowe funkcje zarządzania i uzupełnia wersje przełączników Professional i Enhanced. Dzięki temu przełączniki RS 20 w wersji BASIC zapewniają ekonomiczne rozwiązanie w sieciach automatyki, w których nie są wymagane zaawansowane funkcje zarządzania.

Przełączniki RS20 BASIC obsługują redundancję połączenia HIPER-Ring, zapewniając przełączenie z trybu oczekiwania do aktywnego w czasie poniżej 0.3 sekundy, w przypadku wystąpienia awarii połączenia. Tym samym gwarantują wysoką niezawodność sieci. Dodatkowo wspierają funkcje QoS, priorytetyzację portów (IEEE 802.1D/p) i multicasting (IGMP snooping).

Przełączniki są przystosowane do pracy w temperaturze od 0 do +60°C zgodnie z obowiązującym powszechnym standardem w przemyśle. Dostępne są wersje z zakresem temperatur pracy od -40 do +70°C jak również z dopuszczeniami morskimi (Germanischer Lloyd), kolejowymi (EN 50121-4) lub dla sektora energetycznego (IEC 61850).

Lokalnie stan pracy przełączników jest sygnalizowany poprzez styki przekaźnika i statusowe diody LED. Szczegółową informację można uzyskać za pomocą przeglądarki internetowej. Funkcje centralnego zarządzania oferuje wbudowany interfejs SNMP, który pozwala zastosować oprogramowanie do zarządzania siecią.

Rodzina produktów OpenRail zawiera zarówno przełączniki MICE jak i Rail, które mogą być indywidualnie konfigurowane za pomocą dostępnego poprzez przeglądarkę konfiguratora (configurator.hirschmann.com). Łącznie dostępnych jest ponad 10,000 różnych wersji przełączników.
Więcej w Hirschmann
MACH 1000
MACH 1000 – nowy przełącznik Fast/Gigabit-Ethernet

Firma Hirschmann Automation and Control rozszerzyła swoją ofertę o zarządzalny przełącznik Fast/Gigabit-Ethernet o nazwie MACH 1000. Przełącznik ten spełnia wszystkie...

Zamknij