Strona główna » Aktualności » Predykcyjne utrzymanie ruchu na targach Energetics

Predykcyjne utrzymanie ruchu na targach Energetics

Na rozpoczynających się dzisiaj targach lubelskich ENEREGETICS, firma Elektromontaż-Lublin Sp. z o.o. zaprezentuje na swoim stoisku nr 94 system kontroli stacji transformatorowej typu STLmb, wyposażonej w czujniki pomiaru temperatury firmy IntelliSAW, którego AB-MICRO jest Autoryzowanym Dystrybutorem. Sama stacja transformatorowa została wystawiona na placu przed wejściem głównym P1.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia innowacyjnego podejścia do zabezpieczania rozdzielni przed pożarem w ciągu 3 dni trwania targów!

Stacja transformatorowa

Innowacyjna stacja transformatorowa jest obiektem wpisującym się, w tak obecnie popularne predykcyjne utrzymanie ruchu. Predykcja polega na działaniach wyprzedzających awarię maszyn i urządzeń. Od wielu lat stosowana w motoryzacji przy kontroli temperatury silnika, poziomu oleju, czy płynu do spryskiwaczy. Coraz więcej samochodów wyposażonych jest w ciągły pomiar ciśnienia w oponach.

Intellisow na Energetics 2016

Do tego celu stosuje się bezprzewodowe i bezbateryjne czujniki oraz anteny w nadkolach. Czujniki ciśnienia wykorzystują technologię SAW (powierzchniowa fala akustyczna). Ta sama technologia znalazła zastosowanie do pomiaru temperatury w naszej innowacyjnej stacji.

Predykcyjne utrzymanie ruchu na targach Energetics

Predykcyjne utrzymanie ruchu to czujniki przekazujące różnorodne informacje z obiektu oraz inżynier, który te wyniki będzie analizował i podejmował, w razie konieczności, działania naprawcze.

Intellisow w stacji transformatorowej

Innowacyjność bezprzewodowego, bezbateryjnego i ciągłego pomiaru temperatur w krytycznych punktach rozdzielni elektrycznych jest bezsporna. Znane są systemy z czujnikami zasilanymi bateriami oraz takie, które pracują przy określonej wartości prądu w przewodach elektrycznych.

Wszystkie sygnały z urządzeń zainstalowanych w naszej stacji trafiają do modułu telemetrycznego MT-151 HMI, wyprodukowanego w Polsce przez firmę INVENTIA, a z niego poprzez transmisję GPRS zapisywane są w „CHMURZE”.

Stacja wyposażona jest w układ samoczynnego gaszenia w przypadku wystąpienie pożaru.

AB-Micro na targach Energetics 2016
Doradca techniczny AB-Micro – Jarosław Strojecki

Uszkodzenie (pożar) stacji zasilającej to ludzie bez prądu, aparatura ratującą życie bez zasilania, to nie tylko uszkodzona stacja transformatorowa, ale i prawdopodobna tragedia ludzka.

Dbajmy o bezpieczeństwo ludzi i urządzeń!

Link do monitoringu on-line stacji transformatorowej pracującej na targach w godzinach 9:00 – 17:00

 

EPLAN na targach ENERGETICS 2016

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego stoiska dedykowanego oprogramowaniu EPLAN nr 74 w hali C.

 
Więcej w Aktualności
Reportaż filmowy z targów Energetab 2016

Na tegorocznych targach ENERGETAB nasza firma zaprezentowała się na trzech stoiskach targowych dedykowanych: oprogramowaniu CAE/CAD do projektowania układów automatyki, schematów...

Zamknij