Strona główna » Oferta produktowa ABB – AB-MICRO Autoryzowany Dystrybutor » ABB SIGNAL – systemy przyzywowe do obiektów służby zdrowia » Uniwersalny system przyzywowy dla krytycznych oddziałów opieki medycznej (OIOM, dializy …)

Uniwersalny system przyzywowy dla krytycznych oddziałów opieki medycznej (OIOM, dializy …)

W salach typu OIOM oczekuje się najszybszej reakcji personelu. Wezwanie pielęgniarki odbywa się zazwyczaj przy użyciu manipulatora gruszkowego, a kasownik zlokalizowany jest przy łóżku. Istnieje możliwość zainstalowania bezpośrednio przy łóżku przycisku do wezwania lekarza. Jeżeli w sali typu OIOM jest bezpośredni nadzór pielęgniarski, w pomieszczeniu instaluje się lokalną centralkę z powtórzeniem alarmu w centralce oddziałowej na wypadek chwilowej nieobecności personelu w sali.

Centralka pielęgniarska – przykład dla 18 pomieszczeń

Po zadziałaniu alarmu numerator FIM1300 wskazuje numer pomieszczenia z którego nastąpiło wezwanie oraz zadziała sygnalizator FEH2001 oraz cichy buczek FIM1100.

Przycisk FAP2001 służy do skasowania głośnego alarmu w sygnalizatorze FEH2001, dalej działa cichy buczek z możliwością regulacji tonu (200 lub700 Hz) i płynnej zmiany natężenia dźwięku. Ostateczne skasowanie alarmu realizuje kasownik w pomieszczeniu. W przypadku większej ilości pomieszczeń można zastosować dodatkowe numeratory FIM1300 oraz dobrać odpowiednie puszki i ramki.

Minimalna ilość żył z centralki do pomieszczenia – 3×0,5 (zasilanie kasownika oraz sygnał zwrotny do numeratora FIM1300). Istniej możliwość równoległego połączenia centralek, powtórzenia alarmu w innym pomieszczeniu w różnych konfiguracjach oraz montaż w wersji natynkowej w odpowiednich puszkach.

Numeratory FIM1300 oraz inne wybrane elementy posiadają pola opisowe do oznaczenia numerów pomieszczeń lub innych opisów, zgodnie z konfiguracją systemu.
Przeczytaj poprzedni wpis:
ABB SIGNAL – systemy przyzywowe do obiektów służby zdrowia

Elementy ABB SIGNAL tworzą system przyzywowy stosowany w szpitalach, klinikach, domach opieki, zakładach karnych oraz w innych obiektach przystosowanych do...

Zamknij