Strona główna » Oferta produktowa ABB – AB-MICRO Autoryzowany Dystrybutor » ABB SIGNAL – systemy przyzywowe do obiektów służby zdrowia

ABB SIGNAL – systemy przyzywowe do obiektów służby zdrowia

Elementy ABB SIGNAL tworzą system przyzywowy stosowany w szpitalach, klinikach, domach opieki, zakładach karnych oraz w innych obiektach przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych, m.in. w hotelach i biurowcach. Charakteryzuje się łatwością konfiguracji oraz długoletnim, bezawaryjnym działaniem. Elementy systemu są kompatybilne z osprzętem instalacyjnym wybranych serii, np. Basic55.

Podstawowa konfiguracja zawiera wezwanie pielęgniarki lub innej osoby nadzorującej. W salach szpitalnych wezwanie najczęściej uruchamia się za pomocą manipulatorów z przewodem a w łazienkach/WC za pomocą włączników pociągowych, montowanych także powyżej kabin prysznicowych. W zależności od potrzeb lub życzeń inwestora, można stosować zamiennie różne rodzaje przycisków w obrębie pomieszczenia, nie wpływa to na zmianę okablowania.

Alarmy z identyfikacją pomieszczenia z którego nastąpiło wezwanie sygnalizowane są w dyżurkach pielęgniarskich lub lekarskich. Centralka składa się z sygnalizatorów oraz numeratorów, elementy dobierane są indywidualnie do każdego systemu oraz montowane w ramkach wielokrotnych w dyżurce/recepcji. Standardowe rozwiązanie przewiduje skasowanie w centralce głośnego buczka aby w nocy nie budzić pacjentów, dalej działa cichy buczek z możliwością regulacji tonu i głośności do czasu skasowani alarmu w nadzorowanym pomieszczeniu. Podobne rozwiązania stosowane są w domach opieki i sanatoriach.

Istnieje możliwość zaprojektowania systemu z dodatkowym wezwaniem lekarza z sali lub dyżurki pielęgniarskiej, instalacji dodatkowych centralek i powtórzenia alarmu w salach OIOM, salach dializy, , aby skrócić czas reakcji oraz ułatwić pracę personelu (sygnalizacja gabinetowa „czekać/wejść”, sygnalizacja obecności w pomieszczeniu, sterowanie oświetleniem w oprawach nadłóżkowych i ochrona przed zalaniem).

System przyzywowy do toalet dla niepełnosprawnych
Uniwersalny system przyzywowy dla oddziałów intensywnej opieki medyczne
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obniżamy ceny katalogowe na tablice rozdzielcze ComfortLine CA media i wybrane akcesoria

Drogi Kliencie, informujemy, że tablice rozdzielcze ComfortLine CA media i wybrane akcesoria dostępne są w niższych cenach. Nowe ceny obowiązują...

Zamknij