Strona główna » Hirschmann » Nowy konwerter OZD ProfiPlug firmy Hirschmann

Nowy konwerter OZD ProfiPlug firmy Hirschmann

Światłowodowy konwerter w formie wtyczki

Hirschmann Automation and Control zaprezentował pierwszy światłowodowy konwerter Profibus w formie wtyczki – OZD ProfiPlug. Konwerter oferowany jest w dwóch wykonaniach jako urządzenie końcowe (ProfiPlug P11) lub jako urządzenie przelotowe (ProfiPlug P21). Oba urządzenia pracują na zasadzie plug&play i są dołączane bezpośrednio do złącz Profibus, podobnie jak kabel elektryczny. Dzięki niewielkiej mocy pobieranej, która jest nie większa niż w przypadku pasywnego terminatora magistrali, nie jest wymagane zewnętrzne zasilanie. Takie rozwiązanie sprawia, że ProfiPlug oferuje praktyczne i tanie rozwiązanie dla połączeń światłowodowych na odległości do 100 metrów.

Konwerter OZD ProfiPlug P11 posiada jedno złącze Sub-D do dołączenia się bezpośrednio do gniazda urządzenia Profibus i dwa złącza optyczne BFOC (ST) do podłączenia światłowodu plastikowego lub HCS. Konwerter ProfiPlug P21 posiada jeszcze dodatkowe złącze Sub-D do dalszego rozgałęzienia magistarli Profibus. Do tego złącza może być dołączony albo kolejny konwerter światłowodowy, albo kabel elektryczny. Automatyczna detekcja prędkości i funkcja repeatera pozwalają na dowolne kaskadowe łączenie konwerterów w zakresie prędkości transmisji pomiędzy 9.6 kb/s a 1.5 Mb/s.

Oba urządzenia mieszczą się w obudowie o szerokości 16 i wysokości 90 mm. Głębokość dla ProfiPlug P11 wynosi 52 mm a dla ProfiPlug P21 – 57 mm. Do dołączenia światłowodu służą dwa złącza BFOC (ST). Dostarczane wraz z urządzeniami dwa wtyki pozwalają na łatwe zakończenie plastikowego kabla optycznego bez używania specjalistycznych narzędzi. Wtyki dla światłowodu HCS są dostępne jako dodatkowe akcesoria.

 

Więcej informacji:
Więcej w Hirschmann
Open Rail
OpenRail – przełącznik na zamówienie. Dopasowany do twoich indywidualnych wymagań!

Hirschmann jako pierwszy na świecie wprowadza do oferty przemysłowe przełączniki Ethernet konfigurowane na zamówienie! Od dzisiaj możesz skonstruować swój własny...

Zamknij