Strona główna » Aktualności » Nowa konstrukcja dla EPLAN Electric P8

Nowa konstrukcja dla EPLAN Electric P8

Nowy graficzny interfejs użytkownika, zwiększona ergonomia i udoskonalona technologia makr to cechy charakterystyczne nowej Platformy EPLAN w wersji 2.8. To jednak nie wszystko: nowy portal zintegrowany bezpośrednio z oprogramowaniem, przywita użytkowników od razu po rozpoczęciu pracy. Oferuje wyczerpujące informacje, porady i wskazówki ułatwiające codzienną pracę użytkownikom, nie wspominając o nowościach i innowacjach z portfolio produktów EPLAN, samouczkach, szczegółach dotyczących możliwości szkolenia i wiele więcej.


Rozszerzona wymiana danych z TIA Portal

Ponadto, poszczególne systemy, takie jak EPLAN Electric P8, oferują wiele nowych funkcji. Pierwszy etap obejmuje ulepszenia w dwukierunkowej interakcji między EPLAN i TIA Portal. W Norymberdze użytkownicy będą mogli przekonać się, w jaki sposób format AutomationML jeszcze lepiej obsługuje dwustronną inżynierię, optymalizując konfigurację danych PLC.

W oknie dialogowym „Edycji listwy zaciskowej”, użytkownicy już wkrótce będą mogli opisywać kilka równoległych akcesoriów jednocześnie. Wszystkie urządzenia wybrane w odpowiednim menu kontekstowym są przypisywane do oznaczonej listwy zaciskowej, co daje oszczędność czasu.

W oknie dialogowym „Edycji listwy zaciskowej”, użytkownicy już wkrótce będą mogli opisywać kilka równoległych akcesoriów jednocześnie.

Przenoszenie projektów konfiguracyjnych

Dzięki nowemu elementowi menu użytkownicy mogą teraz przenosić projekty konfiguracji – na przykład dane dla sterownika PLC – do odpowiednich portów magistrali, eliminując czasochłonne zadanie ręcznego wprowadzania danych dla każdego pojedynczego portu. Ewentualne, istniejące opisy portów magistrali zostają w ten sposób zaktualizowane. Jeśli dany port magistrali jest przypisany do innego projektu konfiguracyjnego, wartość ta może zostać ręcznie zmieniona, zapewniając większą elastyczność.

Teraz w zintegrowanym portalu można znaleźć wiadomości i innowacje dotyczące portfolio produktów EPLAN, samouczki, szczegółowe informacje na temat szkoleń i wiele więcej.

Dane magistrali dostępne dla wszystkich typów reprezentacji

Użytkownicy EPLAN Electric P8 mogli wcześniej wprowadzać dane magistrali tylko dla jednokreskowych przyłączy sieci/magistrali. We właściwościach okna dialogowego połączeń magistrali, nowo dostępną opcją dla użytkowników jest zakładka „Dane magistrali” dla wszystkich typów reprezentacji. Pozwala to wprowadzać dane magistrali do schematu i wyświetlać bez określania reprezentacji jednokreskowej. Jeszcze jedną praktyczną zaletą jest to, że dane magistrali nie są już usuwane podczas zmiany typu reprezentacji. Zapewnia to większą swobodę w ramach projektu.

 
Więcej w Aktualności, Eplan
Lubelskie Targi ENERGETICS zakończone

Zakończyła się 11. Edycja targów ENERGETICS w Lublinie. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w branży energetycznej, podczas którego polskie...

Zamknij