Strona główna » Aktualności » 28. Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGATAB 2015 już za nami

28. Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGATAB 2015 już za nami

W tegorocznej edycji targów wzięło udział ponad 730 wystawców z 17 krajów Azji i Europy. Należy przyznać, że pod względem ilości wystawców jak i zajmowanej powierzchni wystawienniczej targi Energetab nie mają sobie równych w Polsce.

Po raz pierwszy firma AB-MICRO przygotowała trzy stoiska targowe w trzech różnych halach.

Na pierwszym stoisku, znajdującym się w hali A, prezentowaliśmy Państwu ścianę graficzną firmy BARCO, złożoną z 4 modułów tylnoprojekcyjnych OL-721, wyposażonych w nowoczesny układ oświetlający LED oraz kontrolera TransFormN-SD i oprogramowania CMS do zarządzania układami obrazów. Połączone moduły OL-721 utworzyły ekran o przekątnej 140” i rozdzielczości 3840×2160 punktów. i Na ścianie graficznej wyświetlaliśmy obrazy pochodzące z różnych źródeł: aplikacji SCADA w tym np. wizualizację farmy wiatrowej, przykładowe ekrany synoptyczne wykorzystywane w dyspozycji energetycznej, obrazy z kamer oraz serwerów udostepniających dane poprzez przeglądarkę internetową. Ciekawy układ obrazów na ścianie graficznej był okazją do rozmów z klientami, którzy chętnie pytali zarówno o technologie wizualizacji zastosowane w samej ścianie graficznej jak i technologie przesyłania obrazu z komputerów i innych źródeł. Dużym zainteresowaniem cieszyło się bardzo przyjazne i intuicyjne oprogramowanie CMS do zarządzania wyświetlaną na ścianie informacją a także system do bezprzewodowej prezentacji Click Share.

Więcej informacji na temat ścian graficznych znajdziecie Państwo na naszej stronie: OverView seria O.

Drugą naszą ekspozycję można było obejrzeć w pawilonie F. Tu skupiliśmy się na zademonstrowaniu elektronicznych przetwornic napięcia ILUEST +CR i magnetyczno-elektronicznych +MT oraz stabilizatorów napięcia RE3, jak i UPS-ów firmy SALICRU. Prezentowaliśmy działającą on-line aplikację z urządzeniem +CR w jednym z miast w Polsce na obwodzie 20 kVA. Instalacja ta podczas trwania targów przekroczyła 3 tony redukcji emisji CO2 i 3,5 MWh zaoszczędzonej energii w czasie zaledwie 2 miesięcy od zainstalowania i wykazuje średnią oszczędność energii ponad 40%.

Na stoisku zaprezentowaliśmy także zwiedzającym system ciągłego monitoringu temperatur punktów krytycznych rozdzielnic zrealizowany za pomocą bezprzewodowych, bezbateryjnych czujników nowej generacji do skutecznego zapobiegania awariom dla inteligentnych aplikacji sieciowych firmy IntelliSAW.

Miło nam poinformować, że Komisja Konkursowa 28. edycji targów uznała ten system za jedno z najciekawszych rozwiązań na rynku i przyznała AB-MICRO Srebrny Medal targów ENERGETAB 2015 od PGE Energia Odnawialna S.A.

Trzecie stoisko w pawilonie G zostało poświęcone oprogramowaniu CAE/CAD firmy EPLAN. Pokazana najnowsza wersja Platformy EPLAN 2.5 cieszyła się dużym powodzeniem wśród zwiedzających. Szybsze tworzenie szablonów i uproszczona standaryzacja, nowy nawigator umożliwiający efektywne tworzenie i edytowanie makr energetycznych, rozbudowany edytor listew zaciskowych i usprawnione planowanie tras kablowych dla maszyn z EPLAN FieldSys sprawiają, że projektowanie jest jeszcze bardziej intuicyjne i praktyczne. Głównym wyzwaniem w procesach inżynieryjnych jest zarządzanie wersjami dokumentacji i nadzór nad rewizjami. Dlatego nowa Platforma EPLAN w wersji 2.5 oferuje szczegółowe zarządzanie rewizjami dla stron i obszarów edycji.

Więcej informacji nt. nowej wersji oprogramowania znajdziecie Państwo na stronie www.eplan.pl

Na stoisku EPLAN w ostatnim dniu targów odbyło się losowanie wizytówkowe. Brał w nim udział każdy zwiedzający, który wrzucił wizytówkę do szklanej kuli. Nagrodą był iPad 2 mini. Zwyciężczynią została Pani Beata Śliwińska z firmy ENERGOTEST Sp. z o.o. Gratulujemy!

W tym roku podziękowaniem za odwiedzenie naszych stoisk ze specjalnym Paszportem AB-MICRO rozdawanym zwiedzającym były upominki w postaci gier logicznych i kubków firmowych. Dziękujemy za wspólną zabawę i liczne przybycie na targi Energetab 2015.

Zapraszamy w przyszłym roku w dniach 13-15 września 2016.

 
Więcej w Aktualności, Energetab
Medal Targów ENERGETAB 2015 dla systemu IntelliSAW!

Komisja Konkursowa 28. Międzynarodowych Targów Bielskich ENERGETAB 2015 nagrodziła zgłoszony przez AB-MICRO system ciągłego monitorowania temperatur punktów krytycznych rozdzielni nn,...

Zamknij