Strona główna » HIRSCHMANN osprzęt sieciowy

HIRSCHMANN osprzęt sieciowy

Hirschmann

Niemiecka firma Hirschmann, znana od początku swojej działalności z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie złączy dla potrzeb przemysłu, od lat specjalizuje się również w sieciowych urządzeniach Ethernetowych w wykonaniu przemysłowym. Technologia Ethernet w coraz szerszym zakresie wkracza do sterowania przemysłowego stając się standardem i wypierając inne technologie komunikacji. Implementacja protokołów czasu rzeczywistego jak choćby Powerlink w technologii Ethernet, przełamała kolejną barierę zastosowań i dzisiaj technologia Ethernet umożliwia deterministyczne sterowanie szybkimi maszynami i integracje z protokołami typu CANopen. Hirschmann™ jest członkiem-założycielem grupy standaryzacyjnej EPSG.

Effective Data Communication Solutions for Smart Grid Systems

Hirschmann jest obecnie jedyną marką na rynku, która oferuje pełną gamę produktów dla jednorodnych transmisji danych w sektorze przemysłowym z wykorzystaniem sieci Ethernet i systemów Fieldbus. Obejmuje przełączniki pracujące w warstwie 2 i 3, jak również systemy bezpieczeństwa przemysłowego i WLAN, które zapewniają jednolitą dla całej firmy infrastrukturę telekomunikacyjną, wolną od problemów z interfejsem i niezgodnością mediów. Produkty te są wykorzystywane w wielu różnych aplikacjach, w różnych gałęziach przemysłu jak: automatyka przemysłowa, kontrola procesu, transport czy inżynieria mechaniczna.

Hirschmann™ oferuje nie tylko pełną gamę produktów niezbędnych w sieciach danych całej firmy, ale również szeroki pakiet wsparcia bezpośrednio przez producenta i przez dystrybutora produktu firmę AB-MICRO Sp. z o.o. Klienci mogą otrzymać pomoc zarówno w koncepcji rozwiązań komunikacyjnych opracowanych na miarę swoich potrzeb, jak i podczas planowania, projektowania, uruchamiania oraz obsłudze utrzymaniowej swoich sieci. Organizujemy seminaria i warsztaty, podczas których omawiane są trendy i kierunki rozwoju produktów Hirschmann oraz omawiamy ich techniczne zastosowanie w praktyce.

Security Brochure

Firma Hirschmann™ zobowiązała się do zrównoważonego wykorzystania zasobów energii i ochrony środowiska naturalnego dla dobra przyszłych pokoleń, poprzez:

 • Zmniejszenie zużycia energii
 • Inwestowanie w ekologiczne rozwiązania
 • Wykorzystywanie alternatywnych źródeł energii

Dowiedz się więcej na temat ochrony środowiska naturalnego przez firmę Hirschmann
(ulotka pdf ang)>>>

GreenData

Urządzenia firmy Hirschmann przeznaczone są do pracy w nowoczesnych systemach sterowania: w przemyśle, energetyce, transporcie i sterowaniu ruchem. Warunki pracy w jakich przychodzi pracować urządzeniom Hirschmanna stawiają przed nimi specjalne wymagania. Są to przede wszystkim niezawodność działania, duża odporność mechaniczna, szeroki zakres temperatur pracy, znaczne odległości pomiędzy urządzeniami oraz minimalne wymagania dotyczące utrzymania w ruchu. Te właśnie cechy jako absolutnie najważniejsze przyjęli konstruktorzy projektując przemysłową rodzinę urządzeń sieciowych. Dzięki temu przemysłowe urządzenia Ethernetowe firmy Hirschmann posiadają unikalne cechy, których nie mają inne urządzenia adaptowane jedynie dla potrzeb przemysłu w oparciu o rozwiązania biurowe. Pozwalają tworzyć rozległe sieci Ethernet od kilku do kilkuset urządzeń w sieci.

O niezawodności działania przemysłowych urządzeń firmy Hirschmann świadczą przede wszystkim:

 • jeden z najwyższych wskaźników MTBF (średni czas pomiędzy awariami) – ponad milion godzin, dzięki stosowaniu jedynie najwyższej jakości produktów
 • redundancja zasilania
 • redundancja połączeń pomiędzy urządzeniami
 • sygnalizacja utraty połączenia
 • wyeliminowanie wentylatorów
 • możliwość wymiany modułu/karty bez wyłączania zasilania (system „hot swap”)
 • automatyczna konfiguracja urządzenia po dołączeniu go do sieci (system „plug&play”)

Inne najważniejsze cechy tej grupy urządzeń to:

 • maksymalne odległości pomiędzy dwoma urządzeniami wynoszące 3000 m dla światłowodu wielomodowego oraz 40 km dla światłowodu jednomodowego,
 • szeroki zakres temperatur pracy od 0o do 60oC.

Firma Hirschmann™ posiada certyfikat ISO 14001:2004.


Konfiguratory
Produkty
Informacje techniczne
Przykłady aplikacji
Certyfikaty


www.hirschmann.de
Przeczytaj poprzedni wpis:
Eplan partnerem Siemens PLM: interfejs między platformami EPLAN i Teamcenter
Eplan partnerem Siemens PLM: interfejs między platformami EPLAN i Teamcenter

Od połowy kwietnia Eplan jest oficjalnym partnerem firmy Siemens PLM. Celem współpracy jest stworzenie interfejsu między dwoma wiodących na rynku...

Zamknij