Strona główna » Aktualności » EPLAN Data Portal: impuls dla inżynierii

EPLAN Data Portal: impuls dla inżynierii

EPLAN Data Portal jest usługą internetową, wbudowaną w Platformę EPLAN, która zapewnia dostęp online do cennych danych urządzeń wielu producentów komponentów. Dane te mogą być następnie przeciągane do dokumentacji EPLAN. Wszystkie produkty Platformy EPLAN mogą uzyskać dostęp do tej usługi. Wystarczy dodać składniki niezbędne do projektu a przez to zredukować prace konfiguracyjne i poprawić jakość dokumentacji maszyn i systemów.

EPLAN Data Portal zapewnia użytkownikom dostęp do danych ponad 600 000 komponentów i urządzeń od 145 wytwórców, które są projektowane, zarządzane i kontrolowane przez producenta, co gwarantuje dokładność i precyzję rysunków i dokumentacji. Prawie wszystkie dane są dostępne w formacie .dxf, w tym również informacje handlowe. EPLAN Data Portal umożliwia zatem użytkownikom wybranie i zastosowanie danych lub składników wymaganych dla projektu za pomocą jednego naciśnięcia klawisza, redukując czas potrzebny do sporządzenia dokumentacji projektu elektrycznego.

Lepsza wydajność

Czas zaoszczędzony na początku planowania projektu ma wpływ na wszystkie etapy realizacji, aż do uruchomienia: reprezentacja urządzenia w różnych planach systemu zawsze opiera się na jednolitym źródle, tak że schematy mogą być odczytywane i interpretowane znacznie szybciej.

Producenci w bliskim kontakcie z klientami

Producenci komponentów są w bliskim kontakcie ze swoimi klientami, kiedy udostępniają swoje dane o urządzeniach w formacie EPLAN. Dobór składników jest niezmiernie ważny dla użytkownika. EPLAN Data Portal potrafi szybko wybrać urządzenie, bez konieczności żmudnego poszukiwana w katalogach papierowych.
Odkąd EPLAN Software & Service tworzy bazy danych na zamówienie, producenci elementów otrzymują wsparcie przygotowane specjalnie dla nich. Z jednej strony mogą korzystać z infrastruktury IT w EPLAN Data Portal zawsze prezentując swoje dane w najlepszej jakości i na bieżąco, a po drugie nowe funkcje mogą być zaplanowane i opublikowane dla użytkowników EPLAN.

Nie zwlekaj!

Użytkownicy systemów EPLAN, którzy mają podpisaną umowę serwisową, mogą korzystać z EPLAN Data Portal bezpłatnie.

Zacznij już teraz i ciesz się z możliwości włączania danych urządzeń bezpośrednio do prac projektowych – dla osiągnięcia szybszych rezultatów!

Więcej informacji nt. EPLAN Data Portal na www.eplan.pl.
Więcej w Aktualności, Eplan
Wyłączniki kompaktowe niskiego napięcia GuardEon*

Inteligentny, Niezawodny i Bezpieczny GuardEon* pozwala osiągnąć nowy poziom inteligentnych, niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań, dzięki którym świat pracuje bez przerw...

Zamknij