Strona główna » Aktualności » Certyfikowany interfejs EPLAN w SAP

Certyfikowany interfejs EPLAN w SAP

Integracja interfejsu „SAP Engineering Control Center Interface to EPLAN” jest dostępna od września tego roku. EPLAN jest zatem pierwszym i jak dotąd jedynym systemem CAE wymienionym w cenniku SAP z bezpośrednim, certyfikowanym interfejsem integracyjnym.

SAP Engineering Control Center: Projekty EPLAN mogą być teraz łatwo zarządzane w SAP dzięki interfejsowi „SAP Engineering Control Center to EPLAN”

Nowy interfejs „SAP Engineering Control Center Interface to EPLAN” pozwala na bezpieczne przechowywanie projektów w systemie SAP poprzez wymianę wykazów części. Dodatkowymi korzyściami jakie wynikają z możliwości przekazywania danych projektowych pomiędzy departamentami, jest kontrola dostępu użytkowników poprzez system autoryzacyjny SAP, archiwizacja starszych wersji projektów, zarządzanie statusem oraz dostarczanie plików PDF, jak również w innych neutralnych formatach do wszystkich użytkowników SAP. Zaletą praktyczną jest brak konieczności integrowania dodatkowego systemu PDM. Maximilian Brandl, prezes EPLAN i Cideon, wyjaśnia: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że interfejs został wymieniony jako standardowy produkt SAP. To ogromny krok w stronę mechatroniki, jako że obok mechaniki i ośmiu pozostałych dostępnych dotąd interfejsów z odpowiadającymi im systemami authoringu, SAP wspiera obecnie również inżynierię elektryczną jako kolejną dyscyplinę w cyklu życia produktu.”

 Certyfikowany interfejs EPLAN w SAP

Mechatronika w zasięgu ręki

W interfejsie wykorzystano nowy standard integracji z SAP, Engineering Control Center. Na jego bazie są dodawane do SAP wszystkie integracje CAD, takie jak Autodesk Inventor i inne. Zaletą dla użytkownika jest to, że jeśli pracuje on w środowisku multi-CAD, wszystkie interfejsy w SAP funkcjonują w ten sam sposób; charakteryzują się jednakowym wyglądem i obsługą. Dodatkowo, integracja EPLAN wspiera kompletny cykl życia produktu, z uwzględnieniem różnych dyscyplin.

Głęboka integracja w SAP

Ekscytująca jest sama idea głębokiej integracji w SAP: dostęp do zamówień klientów i struktury projektu w zakresie utrzymania, a także innych obiektów SAP, które można łatwo zrealizować metodą „drag and drop”. Pozwala to nie tylko połączyć projekt EPLAN z procesami SAP, lecz również ułatwia projektantowi odnalezienie odpowiednich obiektów SAP wewnątrz projektu EPLAN. Dzięki integracji z usługą aktualizacji systemu SAP, dane historyczne mogą być zarządzane w Platformie EPLAN według daty i numeru seryjnego. Wykorzystując mechanizmy dostępne w SAP można kontrolować również spójność danych i praw dostępu. SAP Workflow zapewnia kontrolowany przepływ danych EPLAN w obrębie całej firmy. Równocześnie, usługa Access Control Management z SAP definiuje konkretne grupy autoryzacji i prawa dostępu, zapewniając ochronę danych projektowych przed nieautoryzowanymi użytkownikami. W procesie składania zamówień, EPLAN udostępnia funkcje integracyjne SAP do przesyłania wykazów części. Nie służy to wyłącznie kompletowaniu projektu, lecz działa również w przypadku częściowych wykazów, które są zawczasu automatycznie wprowadzane do SAP. Za pomocą pojedynczego przycisku są one wprowadzane w tle bez interwencji użytkownika.

Połączony know-how

Integracja Platformy EPLAN, SAP Product Lifecycle Management i SAP ERP została zrealizowana w ścisłej współpracy z firmą Cideon Software, będącą częścią Friedhelm Loh Group. Zintegrowany przepływ prac pomiędzy tymi czołowymi systemami funkcjonuje już od pierwszych etapów projektowania, poprzez produkcję aż po dystrybucję i utrzymanie.

Źródło: EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG

 

  • EPLAN Software & Service opracowuje rozwiązania inżynieryjne, które przyspieszają procesy tworzenia produktów. Interdyscyplinarne systemy eksperckie zapewniają maksymalną produktywność i integrację danych. Firma opracowuje dopasowane do potrzeb klientów koncepcje PDM (product data management) i PLM (product lifecycle management) oraz zapewnia kompleksowe usługi, takie jak: doradztwo, szkolenia i indywidualizację rozwiązań. Czynniki, które przesądziły o sukcesie firmy to innowacyjna strategia rozwoju, praktyczne podejście do inżynierii  oraz obecność na międzynarodowym rynku. EPLAN jest częścią Rittal International, a tym samym Friedhelm LohGroup zatrudniającej ponad 11 500 pracowników na całym świecie, która wygenerowała w 2011 r. przychody w wysokości 2,2 mld euro. EPLAN jest synonimem ciągłości i bezpieczeństwa inwestycji. Obecność firmy w 50 krajach zapewnia wsparcie dla 45 000 klientów i 110 000 instalacji na świecie. Skuteczna inżynieria – to korporacyjne motto podkreślające wagę optymalnego doboru skutecznych procesów inżynieryjnych wspierających firmy w dążeniu do sukcesu.Więcej w Aktualności, Eplan
NOWOŚĆ GE! Moduły elektroniczne KKIT

GE Industrial Solutions wprowadza na rynek nowe moduły elektroniczne o nazwie KKIT. Są one dostępne w dwóch opcjach - jako...

Zamknij