Strona główna » Hirschmann » BAT-R – nowy moduł bezprzewodowy z rodziny OpenBAT firmy Hirschmann™!

BAT-R – nowy moduł bezprzewodowy z rodziny OpenBAT firmy Hirschmann™!

Rodzina OpenBAT – właściwe rozwiązanie bezprzewodowe dla Twojej aplikacji przemysłowej! Zapewnia stabilność i niezawodność! 

Nowe urządzenia z rodziny OpenBAT firmy Hirschmann™ otwierają nowy etap w rozwoju technologii WLAN, zwiększając szybkość transmisji w sieci WLAN o 50% w porównaniu z urządzeniami BAT300.

Platforma OpenBAT, w całości zaprojektowana, opracowana i opatentowana przez firmę Hirschmann™, pozwala wybrać urządzenie dopasowane do potrzeb użytkownika, spośród różnych rodzajów portów Ethernet, zasilaczy, typów obudów i odpowiednich certyfikatów.

Platforma oferuje dodatkową elastyczność, umożliwiając projektowanie sieci bezprzewodowej za pomocą urządzeń OpenBAT zarówno jako samodzielnych Punktów Dostępowych lub jako sieci zarządzanej centralnie, poprzez kontroler BAT.

OpenBAT pracuje z pasmem o prędkości transmisji do 450 Mb/s, zapewniając większą szybkość i stabilność systemu. Kluczowym aspektem technicznym jest opatentowany moduł radiowy, który oferuje zintegrowane zabezpieczenie ESD, technologię Clear Space® dla lepszej jakości łącza WLAN, zoptymalizowaną czułość odbiornika, zwiększony zakres temperatur pracy oraz odporne na wibracje i wstrząsy złącza. Dzięki swojej szerokiej gamie różnych konfiguracji OpenBAT firmy Hirschmann™ zapewnia wszechstronność i elastyczność. Pozwala na wybór najbardziej odpowiedniego wariantu urządzenia, aby spełnić odmienne wymagania różnych branż takich jak transport, transport publiczny, automatyka dyskretna, automatyka procesu, przesył i dystrybucja energii, górnictwo czy pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu użytkownik płaci tylko za to, czego naprawdę potrzebuje a urządzenia doskonale nadają się do pracy w trudnych i wymagających warunkach środowisk przemysłowych.

OpenBAT korzysta z technologii MIMO i Multipath oraz ze standardu 802.11n, które w roku 2008, po raz pierwszy zostały wprowadzone do zastosowań przemysłowych przez firmę Hirschmann™ wraz z urządzeniami BAT300. Technologie te pozwalają korzystać jednocześnie z wielu anten, zarówno do wysyłania jak i odbierania, co istotnie poprawia jakość oraz prędkość transmisji.

Nowa generacja urządzeń BAT zapewnia także zmniejszenie kosztów nawet do 30%, skraca czas i upraszcza złożoność instalacji. Jest to możliwe dzięki temu, że wymagane dawniej zewnętrzne akcesoria, takie jak: ochrona ESD, zasilanie czy porty światłowodowe są teraz zintegrowane bezpośrednio w urządzeniu BAT-R. Ponadto, ochrona przed wyładowaniem ESD gwarantuje dłuższą żywotność modułów radiowych, a co za tym idzie, dalsze oszczędności.

Technologia bezprzewodowa Clear Space®

Zastosowanie filtrów pasmowych pomaga wyeliminować wszelkie zakłócenia spowodowane przez konkurujące ze sobą sygnały radiowe. W rezultacie Clear Space® zapewnia większą stabilność transmisji na większe odległości, bez występowania zjawiska zrywania połączeń. Maksymalna osiągalna prędkość transmisji – 450 Mb/s pozwala na przesyłanie danych z nowych rodzajów aplikacji, takich jak np. strumieniowe wideo w rozdzielczości HD.

WLAN

Nowa rodzina produktów korzysta z potężnego oprogramowania znanego już z innych produktów BAT firmy Hirschmann™. Po pierwsze należy wyróżnić system operacyjny urządzenia HiLCOS, opracowany przez ekspertów firmy Hirschmann™ w oparciu o ponad 15 lat doświadczeń, na tyle elastyczny, że sprosta nawet skomplikowanym aplikacjom. Dzięki temu urządzenie zapewnia maksymalną elastyczność i znakomitą wydajność, osiągane dzięki lepszym możliwościom WLAN dla infrastruktury, sieci WDS i Mesh, zintegrowanej funkcji routingu, bezpiecznego dostępu z sieci WAN, redundancji oraz wirtualnym sieciom prywatnym – VPN. Wszystkie te funkcje wspierane przez narzędzia do zarządzania, pozwalają realizować użytkownikowi najbardziej efektywne rozwiązania konfiguracji sieci.

Zastosowane w urządzeniach OpenBAT najwyższe standardy bezpieczeństwa zapewniają, że informacje są przesyłane tylko do tego, do kogo przynależą a dane wrażliwe nie mogą być skradzione ani przesłane pomyłkowo. Przy zastosowaniu funkcji szyfrowania i uwierzytelniania dostępnych na połączeniach bezprzewodowych urządzeń BAT, dostęp do sieci jest bezpieczny i ograniczony jedynie dla dozwolonych użytkowników.

Urządzenia są wyposażone w nadmiarowe zasilacze, gwarantujące poprawną pracę nawet przy uszkodzeniu jednego z nich, co jest szczególnie ważne dla aplikacji krytycznych. Takie uszkodzenie nie powoduje też kosztownej przerwy w procesie produkcji.

Nie bez znaczenia jest niezwykle wysoki współczynnik MTBF, który gwarantuje niski wskaźnik usterek a zatem wysoką dostępność i niezawodność urządzenia, a tym samym całej sieci WLAN.

Różne zastosowania

Technologia Clear Space® zapewnia niezawodne połączenie radiowe, nawet w tak trudnych lokalizacjach jak porty, gdzie używanych jest wiele konkurujących ze sobą urządzeń radiowych. Działanie urządzeń BAT nie zostanie wtedy zakłócone, a np. transmisja wideo nadzorująca budowę statku przez WLAN pozostanie stabilna i wysokiej jakości.

Urządzenia BAT-R mogą być też stosowane w pociągach, bez dodatkowych ochronnika przeciwprzepięciowego, co zmniejsza wymaganą przestrzeń, koszty i złożoność instalacji. Urządzenie BAT-R jest bowiem odporne na wyładowania elektryczne, które powstają podczas jazdy.

W przypadku przesyłu i dystrybucji energii szczególnie ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa służbom technicznym. Operator nie jest narażony na ryzyko porażenia wysokim napięciem, bo dzięki usługom zdalnego dostępu serwisowego realizowanym przez BAT-R ma możliwość zdalnej obsługi urządzeń znajdujących się w tym niebezpiecznym obszarze.

Zwiększona odporność BAT-R na wibracje pozwala na zastosowanie go w przemyśle wydobywczym, a tym samym na wykorzystanie łączy bezprzewodowych przez inteligentne urządzenia zamontowane na pojazdach i maszynach wydobywczych. W ten sposób uzyskiwane dane mogą być wykorzystywane do optymalizacji procesów oraz zmniejszenia ryzyka wypadków. W tych zastosowaniach istotny jest też rozszerzony zakres temperatur pracy BAT-R.


Więcej informacji:

 
Więcej w Hirschmann
Hirschmann - 5 lat gwarancji
Hirschman – 5 lat gwarancji

Z przyjemnością informujemy, ze od 2 stycznia 2012 roku wydłużona zostaje gwarancja na produkty firmy Hirschmann. Nowy okres gwarancji wynosi...

Zamknij