Softstarty ABB

Softstarty to urządzenia, które w znaczący sposób poprawiają niezawodność silnika, sprawność instalacji i wydajność aplikacji. Rodzina softstartów ABB pokrywa zakres prądowy od 1A do 1250A.

Niezawodność

Softstarty ABB pomagają wydłużyć okres eksploatacji silnika elektrycznego dzięki ochronie przed naprężeniami elektrycznymi. Pozwalają w łatwy sposób zoptymalizować prąd rozruchowy pod kątem obciążenia, zastosowania oraz wielkości silnika. Dostępnych jest ponad dziesięć zabezpieczeń silnika chroniących go przed przeciążeniami i zakłóceniami sieci.

Sprawność

Skrócenie czasu instalacji i wielkości rozdzielnicy dzięki wbudowaniu wszystkich potrzebnych funkcji. Dzięki zwartej konstrukcji i wielu wbudowanym funkcjom softstarty są łatwe w instalacji. Wbudowany stycznik obejściowy zapewnia oszczędność energii i przestrzeni, ograniczając jednocześnie wytwarzanie ciepła.

Wydajność

Ograniczenie przestojów w produkcji. Softstarty, oprócz rozruchu realizują również funkcje dodatkowe. Zmniejszają naprężenia mechaniczne silnika, przez co żywotność urządzenia jest dłuższa. Zapewniają sterowanie momentem obrotowym, czyszczenie pompy, hamowanie silnikiem i wiele innych funkcji sprawiają, że możliwa jest obsługa procesów z uwzględnieniem ich pełnego potencjału.

Wstępny dobór sofstartów ABB
Przeczytaj poprzedni wpis:
Standardowe przemienniki ABB ACS580, 0,75 do 500 kW

ACS580 jest przeznaczony do sterowania pompami, wentylatorami, kompresorami, przenośnikami, mieszadłami i wieloma innymi zmienno- i stało-momentowymi aplikacjami. Większość istotnych funkcji...

Zamknij