Strona główna » Produkty GE Industrial Solutions » O firmie GE Industrial Solutions

O firmie GE Industrial Solutions

GE Industrial Solutions

AB-MICRO, stale poszukując nowych rozwiązań programowych i technologicznych, nawiązała współpracę z belgijską firmą Vynckier i od 1991 r. była dystrybutorem różnego rodzaju obudów z poliwęglanu wzmacnianego włóknem szklanym. Rok później koncern GENERAL ELECTRIC wykupił belgijską fabrykę, nadał jej szyld GE Power Controls oraz przejął i rozszerzył umowę dystrybucyjną. Dzięki temu AB-MICRO wprowadziło do swojej oferty szeroki wachlarz osprzętu niskonapięciowego: aparaturę modułową, aparaturę kontrolno-sterowniczą i przemysłową oraz trakcyjną prądu stałego.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rozwijającego się polskiego rynku wprowadziliśmy do naszego katalogu także UPSy (Uninterruptible Power Supply), stanowiące swego rodzaju pomost między tradycyjną siecią energetyczną i potrzebami dzisiejszego biznesu – od stacjonarnych podstawowych urządzeń do rozbudowanych systemów zasilania.

Z biegiem czasu produkty z gałęzi elektrycznej GE skupiło pod nazwą GE Industrial Solutions (wcześniej GE Consumer & Industrial Power Protection) – dostawcy szerokiego asortymentu zintegrowanych urządzeń i systemów zapewniających bezpieczne i niezawodne zasilanie.

Produkty te obejmują rozwiązania w zakresie dystrybucji elektrycznej oraz sterowania. Należą do nich: rozłączniki obwodów, tablice rozdzielcze i elementy sterujące ogólnego zastosowania, które służą do rozdziału energii i sterowania nią w rozmaitych zastosowaniach: w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym. Popyt na produkty GE generują tacy klienci jak: firmy dystrybucyjne, instalatorzy, producenci rozdzielnic, generalni wykonawcy, OEM oraz szeroko pojęte zakłady usługowe na całym świecie.

AB-MICRO, obok wysokiej jakości produktów GE, oferuje także serwis i pomoc doświadczonych w obsłudze procesów przemysłowych inżynierów, tym samym umożliwiając stworzenie niezawodnych rozwiązań poprawiających wydajność i zyskowność oraz dbających o środowisko naturalne.

Oferujemy szeroką gamę urządzeń dla niskich napięć produkowanych przez GE Industrial Solutions opracowanych na potrzeby dystrybucji energii elektrycznej oraz automatyki, włączając w to także obudowy i rozdzielnice.

Są to m.in.:

  • obudowy przemysłowe z poliestrów
  • modułowy osprzęt niskonapięciowy
  • zabezpieczenia nadprądowe i przeciwporażeniowe
  • wyłączniki kompaktowe do 1600 A
  • wyłączniki powietrzne do 6400 A
  • łączniki elektryczne do 4000 A
  • układy miękkiego startu silników
  • styczniki do 1250 A
  • napędy silników
  • falowniki

AB-MICRO jest także dystrybutorem opraw i produktów oświetleniowych GE Lighting. Nowoczesne, energooszczędne świetlówki kompaktowe GE wyróżniają się: wyjątkową wydajność – szesnastokrotnie dłuższy okres świecenia, wykazują 75% oszczędność energii w porównaniu ze zwykłymi żarówkami, cechuje je natychmiastowy start bez migotania oraz dopasowanie do większości standardowych opraw. Dzięki swoim właściwościom pomagają chronić środowisko poprzez uwalnianie do atmosfery mniejszej ilości gazów cieplarnianych.

AB-MICRO rozwija również współpracę z GE Industrial Solutions na polu oprogramowania. W naszej firmie opracowano bazę urządzeń GE dostępnych dla oprogramowania EPLAN, które mogą być stosowane przez projektantów systemów przemysłowych, inżynierów w trakcie produkcji, montażu oraz dla późniejszej ciągłej kontroli systemu – na każdym etapie wdrażania. Trzynaście tysięcy referencji obejmujących produkty z zakresu aparatury średniego napięcia, aparatury kontrolno-sterowniczej oraz zabezpieczającej niskiego napięcia i obudów umieszczono w bazie EPLAN w formie wysokiej jakości rysunków 2D/3D, danych technicznych i makr, które mogą być wykorzystywane na platformie EPLAN Electric P8, EPLAN Pro Panel, czy też EPLAN Engineering Center.

www.gepowercontrols.com



Przeczytaj poprzedni wpis:
Zamknij