Strona główna » GE Intelligent Platforms » Sterowniki PLC 90-30

Sterowniki PLC 90-30

Sterownik PLC 90-30

Rewelacyjny modułowy sterownik PLC dla aplikacji od kilkunastu wejść/wyjść do 4 tys. wejść/wyjść dyskretnych i 2 tys. wejść/wyjść analogowych.

  • bogata oferta jednostek CPU, modułów wejść/wyjść analogowych i dyskretnych modułów komunikacyjnych i koprocesorów
  • bogate możliwości rozbudowy
  • tworzenie systemów z redundancją
  • łączenie w sieci: RS-485 (np. Modbus RTU), Genius, FIP, Ethernet
  • możliwość programowania w języku drabinkowym (RLD), sekwencyjnym (SFC) oraz w języku C

Wraz z wprowadzeniem wersji 10 oprogramowania systemowego (firmware) modułów CPU350, CPU352, CPU360, CPU363 i CPU364 sterowników serii 90-30 udostępnione zostają nowe funkcje tych jednostek centralnych:

  • Możliwość wykorzystania wbudowanych w CPU portów szeregowych (modele 352 i 363) do wysyłania i odbierania ciągów znaków ASCII (ang. Serial ASCII I/O). Pozwala to na obniżenie kosztów w przypadku komunikacji z urządzeniami takimi jak: czytniki kodów kreskowych, wagi czy inne urządzenia wymagające prostego protokołu ASCII.
  • Konfigurowalne wznawianie próby uruchomienia sterownika po wykryciu błędu krytycznego (ang. Configurable Fatal Fault Retry). Opcja ta umożliwia automatyczne wykonanie restartu sterownika po wejściu w stan STOP FAULT bez konieczności ręcznego skasowania tablicy błędów i przełączenia trybu pracy CPU. Jest to szczególnie cenne dla aplikacji bezobsługowych, gdzie pojawienie się błędu krytycznego np. z powodu silnego zakłócenia w systemie zasilania, mogłoby zatrzymać pracę sterownika. Dzięki opcji Fatal Fault Retry uruchomienie sterownika nie wymaga interwencji personelu obsługi technicznej.
  • Funkcja Drum Sequencer. Ten nowy blok funkcyjny pozwala na łatwe powiązanie kombinacji sygnałów wejściowych z sygnałami wyjściowymi. Jest blok spełniający zadanie analogiczne do bębna podzielonego na kilka sekcji, gdzie każda z sekcji związana jest z pewną logiką wejść, wyrażeniami logicznymi i sygnałami wyjściowymi. Blok Drum Sequencer’a znacznie ułatwia pisanie programów sekwencyjnych.
  • Możliwość przechowywania w pamięci CPU programów dla pozycjonowania osi (ang. Motion File CPU Storage). Eliminuje to potrzebę bezpośredniego łączenia się z modułem pozycjonowania DSM314 w celu załadowania programów ruchu i programów sterujących. Ta nowa funkcja jest wymagana przez nowy moduł DSM314 i nie jest wykorzystywana w obecnym module DSM302. W CPU dla każdego modułu DSM314 przechowywanych może być do 10 programów ruchu, do 40 podprogramów i 1 program lokalnej logiki. Wiele modułów DSM314 może korzystać z tych samych programów przechowywanych w CPU, co pozwala na zaoszczędzenie pamięci programu. Programy sterowania są przesyłane do modułów DSM314 w momencie włączenia zasilania sterownika, więc moduły DSM314 mogą być swobodnie zamieniane miejscami między sobą bez konieczności powtórnego ładowania ich programów.

Nowe funkcje firmware’u w wersji 10 nie są obsługiwane przez oprogramowanie Logicmaster. Aby funkcje te można było wykorzystać wymagane jest oprogramowanie VersaPro w wersji 1.1.Przeczytaj poprzedni wpis:
VersaMax – sterownik lub system wejść/wyjść

VersaMax jest rozwiązaniem przemysłowym nowej generacji, które może być wykorzystywane jako system uniwersalnych wejść/wyjść, sterownik PLC lub rozproszony system sterownia...

Zamknij