Strona główna » Salicru – beztransformatorowe przetwornice napięcia

Salicru – beztransformatorowe przetwornice napięcia

Salicru jest hiszpańskim liderem na rynku energoelektroniki. Dzięki swoim centrom produkcyjnym w Hiszpanii i Chinach dostarcza swoje produkty do 40 krajów świata. Firma zatrudnia 170 osób, które generują obroty na poziomie 35 mln euro rocznie. W 2015 roku Salicru świętowało swoje 50-lecie. Roczna zdolność produkcyjna Salicru to 72 500 sztuk, które razem zapewniają klientom bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej na poziomie > 150MVA / rok, co odpowiada ochronie 400 000 komputerów.

Jako autoryzowany dystrybutor produktów Salicru dostarczamy na polski rynek takie produkty jak: elektroniczne beztransformatorowe trzy- lub jednofazowe przetwornice napięcia ILUEST +CR do 45 kVA, które pozwalają na oszczędności energii elektrycznej sięgające 80% oraz elektroniczno-magnetyczne przetwornice ILUEST +MT produkowane w specjalnej technologii wykorzystywanej do oświetlenia ulic, dróg, placów, stadionów, hal, itp. W naszej ofercie posiadamy także stabilizatory i regulatory napięcia dużych mocy do 330 kVA i UPSy do 800 kVA.

System uruchomiony w Gminie Serock otrzymał wyróżnienie w konkursie na „Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2015 r. / Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2015 r.” przeprowadzonym przez Komisję konkursową targów ŚWIATŁO wraz z Polskim Związkiem Przemysłu Oświetleniowego.

Salicru produkuje urządzenia zarówno na użytek przemysłowy, jak i domowy. Korzystają z nich rynki tj.: elektryczny, IT, oświetlenia ulicznego i telekomunikacyjny. Ostatnimi czasy inżynierowie Salicru zaprojektowali inwertery solarne, które pomagają osiągnąć większą efektywność energetyczną na rynku odnawialnych źródeł energii.

Ponad 20 400 urządzeń stabilizujących oświetlenie uliczne ILUEST zostało zainstalowanych w Hiszpanii, gdzie przyczyniły się do zmniejszenia emisji CO2 o ponad 177 tysięcy ton, oszczędności kosztów na poziomie 68 mln € / rok, a oszczędności w zużyciu energii sięgnęły ponad 740 000 MWh w ciągu roku.

POMIARY ON-LINE

Pomiary zaoszczędzonej energii w jednym obwodzie oświetleniowym o mocy 20 kVA od 15 sierpnia 2015 r. Procentowa wartość oszczędności jest średnią wielkością za cały okres eksploatacji i wyświetlana jest, gdy lampy są włączone. Kiedy obwód oświetleniowy jest załączony, to przekazywana jest chwilowa procentowa oszczędność na każdej fazie. Układ od momentu załączenia pracuje na stabilizacji, na zdalnym poziomie i około godziny 21:10 przełącza się w tryb oszczędzania.


Uzyskane oszczędności energii oraz redukcję emisji CO2 w Serocku można monitorować online
– pomiary od 15 sierpnia 2015 roku

Zasilanie wysokiej jakości jest podstawowym czynnikiem pozwalającym na racjonalne gospodarowanie energią elektryczną. Przetwornica Iluest CR+ zapewnia prawidłowe napięcie zasilania dostarczanego do oświetlenia, pozwalając jednocześnie na wysokie oszczędności energii i zmniejszenie emisji CO2. Nakłady na modernizację instalacji oświetleniowych zwracają się w szybkim tempie. Elektroniczne ustawienia wysokości napięcia na stabilizatorze pozwalają na dostosowanie natężenia oświetlenia do pory dnia/nocy, a zastosowanie dodatkowo czujników ruchu może zwiększać natężenie oświetlenia w wybranych sektorach, np. parku, pozwalając oszczędzać energię w pozostałych. Mniejsze wykorzystanie lamp przyczynia się do wydłużenia ich żywotności, co dodatkowo pozwala na znaczne zmniejszenie wydatków z budżetów miast, dzielnic, gmin czy zakładów przemysłowych.

Wykład dr Marka Kurkowskiego z Politechniki Częstochowskiej pt. „Dlaczego redukcja mocy opraw wyładowczych w epoce rewolucji LED jest nadal ważna?”

Przetwornice Salicru są idealnym i kompletnym rozwiązaniem oświetlenia dla zastosowań publicznych i przemysłowych. Zapewniają duże oszczędności w wydatkach na oświetlenie lotnisk, tuneli, parków, parkingów, fontann, szpitali, boisk, magazynów, mostów, dworców kolejowych czy autobusowych, wszelkich obiektów sportowych, a nawet portów morskich czy przeładunkowych.

Przetwornice Salicru współpracują z różnymi typami lamp. Posiadają szeroki zakres mocy i mogą być dostarczone jako moduły wolnostojące, bądź też do zabudowy. Posiadają konstrukcję modułową, dzięki czemu każda z faz obwodu, w którym zostaną zainstalowane, jest regulowana przez niezależny moduł. Ułatwia to wymianę modułu w czasie awarii lub prac konserwatorskich. Urządzenia Salicru posiadają automatyczne lub ręczne obejścia, tzw. bypassy, które gwarantują niezawodną pracę instalacji oświetleniowej w każdych warunkach. Bypass automatyczny zapewnia ochronę z ponownym załączeniem w czasie przeciążenia, nieprawidłowego działania lub przegrzania. Bypass ręczny umożliwia serwis techniczny przy włączonej instalacji.

Urządzenia mogą być sterowanie poprzez interfejs szeregowy MODBUS, bądź zdalnie, poprzez kartę komunikacyjną Ethernet, obsługującą protokoły TCP/IP i SNMP. Zainstalowanie modemu GPRS, np. firmy Inventia, pozwala na bezprzewodowe połączenie komunikacyjne z Internetem – zdalne sterowanie, konfigurowanie i diagnostykę całego układu.

Zapraszamy Państwa do przeczytania artykułu dotyczącego porównania oświetlenia LED
z lampami wyładowczymi p.t.: 
LED – czarno to widzę

Gdańsk

 

Więcej informacji:Przeczytaj poprzedni wpis:
Targi Automaticon 2015 zakończone!

Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na XXI. Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2015. Zaprezentowaliśmy Państwu ścianę graficzną BARCO...

Zamknij