Strona główna » INTELLISAW system zapobiegania awariom rozdzielnic

INTELLISAW system zapobiegania awariom rozdzielnic

 

System IntelliSAW minimalizuje ryzyko wystąpienia AWARII
poprzez stały monitoring warunków termicznych
pracy elementów rozdzielnicy


Dotychczasowe rozwiązania mają szereg wad:

  1. Okresowe pomiary termowizyjne nie zapewniają pełnego bezpieczeństwa.
  2. Umieszczanie kamer termowizyjnych w kontrolowanych polach jest bardzo kosztowne.
  3. Czujniki bateryjne mogą sygnalizować stany awaryjne w momencie wyczerpania się baterii.

System IntelliSAW monitoruje temperaturę wybranych przez użytkownika punktów krytycznych rozdzielnicy i generuje sygnał alarmowy w momencie przekroczenia zadanej przez Użytkownika temperatury niebezpiecznej.

 

Na system składają się:

  1. Bezbateryjne bezprzewodowe czujniki temperatury w technologii SAW umieszczone bezpośrednio w krytycznych punktach rozdzielnicy, na szynach dopływowych lub odpływowych.
  2. Koncentrator sygnałów obsługującego do 4 anten. Anteny umieszczane są bezpośrednio w celkach rozdzielnicy w bezpiecznej odległości od szyn i zamontowanych na nich czujników.
  3. Antena przesyłająca do czujników SAW energię umożliwiającą działanie i odbierająca sygnał zwrotny z pomiarem temperatury.


Pełna optymalizacja działania i konfiguracja
zdalnych czujników temperatury


Dokładność pomiaru do 4°C
Zakres pracy -25° do +125°C

System monitoringu oparty na technologii SAW składa się z koncentratora  zasilanego napięciem 24 V DC, anten i czujników. Jeden koncentrator może obsłużyć do 4 anten a każda antena do 12 bezprzewodowych czujników temperatury.

Umieszczona w celce rozdzielnicy antena wysyła  sygnał radiowy w paśmie 425 – 442 MHz pobudzając czujniki SAW. Modulacja zwrotna sygnału wysłanego z anteny do czujnika jest zależna od temperatury czujnika emitującego sygnał niosący informację. Zasięg sygnału radiowego z anteny do czujników to typowo 1,75 do  max. 3 metrów.

Dane pomiarowe odebrane z Systemu IntelliSAW obrazowane są na ekranie komputera roboczego i/lub prezentowane a także archiwizowane w systemie SCADA. Połączenie z systemem realizowane jest łączem RS 485 pozwalającym na jednoczesny dostęp do wielu koncentratorów. Alternatywą do połączenia bezpośredniego jest zapewnienie dostępu zdalnego za pomocą modułu telemetrycznego GPRS z serii MT.

 


Więcej informacji:Przeczytaj inne:
TF-20 wąski – 20 mm zewnętrzny panel LED, 7600Nit, stacjonarne instalacje, wąski

Wspaniała jakość i widoczność obrazu w każdych warunkach atmosferycznych Panel diodowy TF-20 wąski to technologicznie ten sam panel co TF-20,...

Zamknij